Giresun İl Müftülüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Şenliği" düzenlendi. 

TOKİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler gönüllerince eğlendi.

4-6

Küçükköy TOKİ Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Cesur koordinesinde, Gençlik Merkezi liderlerinin katkılarıyla hazırlanan etkinlikte çocuklar, mendil kapmaca, çuval yarışı, kaşıkla yumurta taşıma, sandalye kapmaca oyunları oynayarak yarıştı. 

1-11

- "Yaz Kur’an kursları çocuklarımız için büyük bir fırsat"

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, düzenlenen etkinliğe katılan öğrencilerin hem kadim oyunları öğrendiğini hem de büyükleriyle birlikte neşeli dakikalar geçirdiğini ifade etti.

3-10

Yaz Kur’an kurslarının önemine değinen Gülbe, "Kur’an kurslarımız, sevgili yavrularımıza Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretimi yanında, milli birlik ve beraberlik bilincinin geliştirilmesi, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlendirilmesi, vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik gibi milli ve manevi değerlerin benimsetilmesi, bir arada yaşama ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gibi değerlerin kazandırılmasını amaç edinmiş yaygın din eğitimi merkezleridir. 

6-2

Birçok gencimiz sahih dini bilgiyi, milli ve manevi değerleri ancak yaz Kur’an kurslarımızda öğreniyor.  Cami, Kur’an kursu ve uygun mekanlarda açılan kurslarımız sayesinde öğrencilerimiz tatil döneminde bir taraftan yeni arkadaşlıklar elde ederken, diğer taraftan Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler alanında önemli ve hayati bilgilere sahip olmaktadırlar. Bu kapsamda kurslarımıza katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine ve Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

7-3

Etkinliğe, Uzman Vaiz Zeynep Özdemir, Din Görevlileri Muhammet Kalyoncu, Yeter Yenidede, Elif Demirbaş ve Şükriye Yağlı ile öğrenciler katıldı.

5-5

Editör: Giresun Müftülüğü