banner250

banner246

Müftü ve din görevlileri kurban vekaletlerini TDV’ye verdi

Giresun Espiye İlçe Müftüsü ve din görevlileri kurban vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Giresun Müftülüğü 05.07.2021, 20:16
Müftü ve din görevlileri kurban vekaletlerini TDV’ye verdi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na, önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.

Bu kapsamda Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ve Espiye’de görev yapan din görevlileri, kurban vekaletlerini TDV’ye verdi.

TDV Espiye Şubesine kurban vekaletini emanet eden Müftü Koçak, "Geçtiğimiz yıl Espiye’de 333 hisse kurban vekaleti aldık. Vakfımızın kurban organizasyonuna katılmak isteyen kardeşlerimiz, yurt içinde 1.125 Türk Lirası, yurt dışında ise 925 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışlarını anlaşmalı bankalardan, PTT şubelerinden, internetten, tanıtım stantlarından, cami görevlilerimizden ya da İlçe Müftülüğümüze gelerek gerçekleştirebilirler." dedi. 

İlçe Müftüsü Koçak’ın ve din görevlilerin vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden TDV Espiye Şube Sorumlusu Mehmet Turan, teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)