banner268

banner250

Selden etkilenen camiyi komandolar temizledi

banner265

Tokat Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığından sel bölgesine gelen askeri personel, selden etkilenen Bozkurt Merkez Camii'nde temizlik yaptı.

Genel 18.08.2021, 17:01
Selden etkilenen camiyi komandolar temizledi
© AA

Kastamonu Bozkurt'ta 11 Ağustos'da etkili olan şiddetli yağışın ardından, Ezine Çayı'nın taşması sonucu çok sayıda ev ve iş yerinin yanı sıra camiler de su ve balçıkla doldu.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri, çamur ve balçıkla kaplanan camileri cuma namazına yetiştirmek için çalışıyor.

Öte yandan sel bölgesine gelen Tokat Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı askeri personeli, selden etkilenen Bozkurt Merkez Camii'nde temizlik yaptı.

Komandolar, 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde sular altında kalan camideki çamur tabakasının temizlenmesinin ardından camiyi deterjan ve sabunla yıkadı.

Caminin imam hatibi Mustafa Aslan, Türkiye'nin afette Bozkurt'un yanında olduğunu vurgulayarak, "Askerlerimize, polislerimize özellikle teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, güç kuvvet versin. Bizleri hiçbir yerde, hiçbir zaman yalnız bırakmadılar." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
05 li 5 ay önce
Allah razı olsun devletimizden imamlarımızdan mehmetçiğimizden nerde bu devlet diyen nankörlerin dilini eşekarısı soksun da lal kalsınlar
İsmail Hakkı Saricaoğlu 5 ay önce
Talibul ilm... 5 ay önce
Helal olsun Mehmetçik... Sizleri çok seviyoruz...Rabbim yardımcınız olsun...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?