banner203

banner239

Haliç Üniversitesi Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlattı

Haliç Üniversitesi Rektörlüğü, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri üzerine Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Genel 09.09.2020, 13:45
Haliç Üniversitesi Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlattı

Haliç Üniversitesi Rektörlüğü, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada, katıldığı bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri üzerine Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

"Mütercimler'in imam hatip liseleriyle ilgili konuşması, üniversitemizin görüş ve fikirlerini yansıtmıyor"

Haliç Üniversitesi internet sitesinde yer alan açıklamada, bir televizyon programına katılan Dr. Öğretim Üyesi Erol Mütercimler'in imam hatip liseleriyle ilgili konuşmasının üniversitenin görüş ve fikirlerini yansıtmadığı belirtildi.

"Üniversitemiz nezdinde imam hatip liseleri birçok başarılı devlet adamı, siyasetçi, din adamı, iş insanı, akademisyen ve kamu görevlisi yetiştiren güzide ve saygın bir eğitim kurumudur"

Üniversite nezdinde imam hatip liselerinin, birçok başarılı devlet adamı, siyasetçi, din adamı, iş insanı, akademisyen ve kamu görevlisi yetiştiren güzide ve saygın bir eğitim kurumu olduğu vurgulanan açıklamada, "Konuyla ilgili Yüksek Öğretim Kurumları Yönetici Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği kapsamında soruşturma başlatılmıştır." ifadesi kullanıldı.

Öte yandan YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Naci Topsakal ve Rektör Prof. Dr. Melih Bulu ile konuyla ilgili görüştüğü öğrenildi.

Kaynak: AA
banner214
Yorumlar (1)
Şenol 8 ay önce
Bu sozler hicbir okul içi n söylenemez mutlaka iyi olmayan her yerde vardır okadar tahsil yapmış biri üniversitede hocalık makamına yükselmiş cok yazik