banner250

banner255

Elazığ deprem konutları dualarla sahiplerine teslim edildi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Elazığ depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde dua etti.

Genel 25.01.2021, 17:00
Elazığ deprem konutları dualarla sahiplerine teslim edildi

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla "Deprem Konutları Anahtar Teslim Töreni" düzenlendi.

Teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Devlet yük değildir, devlet yük alır. Devlet vatandaşının mutluluğuyla mutlu olur. Onun için geçmişte devlete 'devlet baba' demişler." dedi.

Erdoğan, Malatya'da 1195 konutun hizmete sunulduğunu belirterek, "Bugün Elazığ'da 5 bin 500 konutu daha teslim ederek toplam 8 bin ailemizi yeni evlerine kavuşturduk." diye konuştu.
Erdoğan şunları kaydetti:

"Son 8-9 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamlayarak, 6 milyon insanımızın can ve mal güvenliğini teminat altına aldık. Ülkemizin yapı stokunun önemli bir bölümü depreme dayanıksız olarak inşa edilmiştir. Marmara depreminin ardından bu gerçek tüm çıplaklığıyla kendini göstermiştir. (İstanbul'da) Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır." 

Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi.

Törende Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, anahtar teslim öncesi dua etti.,

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, duasında şu niyazda bulundu:

“Ya Rabbi, bugün burada 1 yıl önce büyük bir afete maruz kalan kardeşlerimiz için yapılan konutların teslimi için buluştuk. Hizmetlerimizi hayırlı eyle. Evlerini kardeşlerimiz için huzur ve sekinet mekânı eyle. Bir daha böyle acılar gösterme Allah’ım!

Bu güzel hizmette emeği geçenlerden razı ol, devletimizi ilelebet payidar eyle Allah’ım! Bizlere her daim akl-ı selim, imanı kâmil, amel-i salih nasip eyle Allah’ım! 

İlâhî Ya Rabbi! Şüphesiz Sen her şeyi en iyi bilensin. Zor günlerden geçiyoruz. Salgınlarla ve afetlerle mücadele ediyoruz.  Gönüllerimizi ve ellerimizi açtık sana yalvarıyoruz; Rahmetini, bereketini, lütfunu, keremini, inayetini istiyoruz. Lutfeyle Allah’ım!  Bizleri korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle Allah’ım!

Görünür görünmez kaza, bela, felaket ve musibetlerden, her türlü hastalıktan, salgından, afetten, depremden, selden, kıtlık ve kuraklıktan cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi! 

Musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ihsan eyle Ya Rabbi! 

Ümmeti Muhammed’den, hasta olanlara acil şifa, derdi olanlara acil deva, borcu, sıkıntısı ve kederi olanlara kolaylıklar ihsan eyle ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi ve muhabbetimizi daim eyle! Devletimizi ve millletimizi dahili ve harici düşmanlardan muhafaza eyle! 

Bedir’den Malazgirt’e Çanakkale’den Milli Mücadele’ye, 15 Temmuz’dan günümüze kadar canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet eyle, Ahirete irtihal eden gazilerimize rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve afiyet lütfeyle Allah’ım! Kahraman ordumuzu, şanlı Mehmetçiğimizi, emniyet güçlerimizi, isimsiz kahramanlarımızı, havada, karada ve denizde, her veçhile mansur ve muzaffer eyle Allah’ım, Devletimizin bekası, milletimizin huzuru ve bütün insanlığın iyiliği için çalışan devlet adamlarımıza yardım eyle ya Rabbi!  İnsanlığın sıhhat ve selameti için çalışan kullarını muvaffak eyle Ya Rabbi”

VİDEO

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?