banner250

banner203

Mevlid-i Nebi Bilgi Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması’na Gaziantep’te katılan üniversiteli öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Gaziantep Müftülüğü 08.03.2019, 19:45
Mevlid-i Nebi Bilgi Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması’na Gaziantep’te katılarak dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Üniversite öğrencileri arsasında Hz. Peygamber (s.a.s.) sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlid-i Nebi Haftası'na ilişkin bir farkındalık oluşturmak amacıyla ülke çapında üniversite öğrencilerine yönelik Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması düzenlenmişti.

Yarışmaya Gaziantep’te 150 üniversite öğrencisi katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

Gaziantep İl Müftülüğünde düzenlenen programda İl Müftüsü Ahmet Çelik’in yaptığı konuşmanın ardından ödül törenine geçildi.

Yarışmada dereceye girerek birinci olan erkek ve kız öğrenciler umre ile ödüllendirildi.

Ödül töreninde, yarışmada dereceye girerek birinci olan erkek ve kız öğrenciler umre ve Kur’an Yolu Tefsiri ile ödüllendirilirken ilk ona giren öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?