Erbaş: Vatanını, bayrağını seven gençler yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz Foto Galeri: Erbaş: Vatanını, bayrağını seven gençler yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Çankaya İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 4-6 Yaş Kur’an Kursları 10. Yıl Şenliği’ne katıldı.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda düzenlenen programda öğrencilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 4-6 yaş sınıflarının açılmasından bu yana 10 yıl geçtiğini hatırlatarak bu süre içerisinde 1 milyon civarında mezun verdiklerini ifade etti.

Erbaş-Vatanını,-bayrağını-seven-gençler-yetiştirmenin-gayreti-içerisindeyiz04

Bu yıl içerisinde 210 bin öğrencinin eğitim aldığı 4-6 yaş Kur’an kurslarındaki eğitimi çok önemsediklerini belirten Başkan Erbaş, “4-6 yaş Kur’an kurslarında Rabbini, Peygamberini öğrensin, büyüklerini sevsin, büyüklerine saygı göstersin, küçüklerine sevgi göstersin, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisi nedir, değerlerimizi onlara öğretelim düşüncesiyle sizler çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanete en güzel bir şekilde riayet ederek çocuklarımızı yetiştirmeye gayret ettik.” dedi.

Erbaş-Vatanını,-bayrağını-seven-gençler-yetiştirmenin-gayreti-içerisindeyiz03

Geleceğimiz aydınlık Allah’ın izniyle

4-6 yaş Kur’an kurslarının niteliklerini artırmak için büyük bir gayretin içerisinde olduklarını belirten Başkan Erbaş, “Onların heyecanlarını gördüğüm zaman ben daha çok heyecanlanıyorum. Bu iş, heyecan işidir, bu iş, sevgi işidir. Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Onlar hakikaten zoru başarıyorlar. Evimizde birkaç çocuğumuz olsa onların terbiyesi için ne büyük mücadeleler veriyoruz. Ama Kur’an kursu öğreticilerimiz büyük fedakarlıklar göstererek yirmiye yakın çocuğun eğitimi ile meşgul oluyorlar. Sizler gönül rahatlığı ile çocuklarınızı götürüp Kur’an kurslarımızda onlara annelik şefkatiyle yaklaşan hoca hanımlara emanet ediyorsunuz. Onlar da annelik şefkatiyle çocuklarınıza sahip çıkıyorlar. Onlara Rabbimizi, Peygamberimizi öğreterek, Kur’an-ı Kerim’i tanıtarak, değerlerimizi öğreterek geleceğe hazırlıyorlar. Geleceğimiz aydınlık Allah’ın izniyle. Vatanını seven, bayrağını seven gençleri yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.” diye konuştu.

Erbaş-Vatanını,-bayrağını-seven-gençler-yetiştirmenin-gayreti-içerisindeyiz02

Erbaş, annelere, babalara teşekkür ederek, “Sizler gayret etmeseydiniz biz sınıfları dolduramazdık. Türkiye genelinde bir milyon civarında mezun veremezdik. Allah hepinizden razı olsun. Bütün müftülerimize, Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Bugünümüzün hayırlı olmasını, milletimiz, devletimiz ve vatanımız için hayırlara vesile olmasını, inşallah geleceğimizin daha güzel olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Erbaş-Vatanını,-bayrağını-seven-gençler-yetiştirmenin-gayreti-içerisindeyiz05

Programa, Başkan Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Güçlü, Ankara İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, Kur’an kursu öğreticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Editör: Ammar Esenkal