Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğünün organize ettiği iftar buluşmasına İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu, İl Müftü Yardımcısı Hilmi Benli, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Görme engelli Ümit Şahin’in açılış Kuran’ı Kerim’i ile başlayan programda duygulu anlar yaşandı.

İftar yemeği öncesi davetlilere hitap eden İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu, Mübarek Ramazan ayının kardeşlik, dostluk ve mağfiret ayı olduğunu hatırlatarak bu tür iftarların birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu vurguladı. Engelli olmanın bir sorun olmaması gerektiğini, sabredenlerin Allah katında ayrı bir faziletinin olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Haliloğlu, "Bugün bizim özel bir günümüz. Bu iftar soframıza engelli kardeşlerimizin engel tanımayan tavırlarıyla davetimize icabet etmiş olmaları bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Sizler milletimiz ve ümmetimiz için değerlisiniz." dedi.

Adıyaman il Müftülüğü Engelli Koordinatörü Ali Çelik ise "Diyanet İşleri  Başkanlığımızın topluma manevi destek ve rehberlik etme bağlamında devam eden çalışmaların önemli bir bölümünü engelli vatandaşlarımız oluşturmakta, engelliler toplumun aynasıdır, engelli kardeşlerimizi sadece haftalarda değil her zaman hatırlamamız gerektiğini Engelli koordinatörlüğü olarak bu tür faaliyetler yaparak engellilerimizi buluşturmaktayız." diye konuştu.

İl Müftüsü Mevlüt Haliloğlu’nun iftar duası ile program sona erdi.

Editör: Mehmet Öztürk