banner250

banner246

Yaz Kur'an Kursu öğrencilerinden 15 temmuz programı

Elazığ müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursu öğrencileri 15 Temmuz Destanını andı.

Elazığ Müftülüğü 14.07.2019, 02:47
Yaz Kur'an Kursu öğrencilerinden 15 temmuz programı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın genelgesi çerçevesinde Yaz Kur’an Kurslarında 15 Temmuz etkinlikleri düzenleniyor.

Salıbaba Kız Kur’an kursunda öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisi ve 15 Temmuz köşesi açıldı.

İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, yakın çevreden Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrenci ailelerinin geniş katılımıyla gerçekleşen programda hatim duası yapıldı.

- Bu Vatana En Güzel Şekilde Sahip Çıkın

İl Müftü yardımcısı Hatice Arslan “Biz büyüklerimizden vatan sevgisinin imandan olduğunu öğrendik. Bu nedenle kurs hocalarımızın hazırladığı bu güzel ve anlamlı etkinlikte bulunmak istedik. Öğrencilerimizi yalnız bırakmayan velilere çok teşekkür ediyorum. Bu vatanın sınırlarını atalarımız kanla çizdiler. Sınırları şehitlerimizin kanla çizilmiş bu aziz vatanı korumak ve geleceğe taşımak siz çocuklarımızın görevi. Allah sizlere böyle sağlam bir iman ve bilinç nasip etsin. Bu vatana en güzel şekilde sahip çıkın ki 3 yıl önce 15 Temmuz’da yaşadığımız o kötü günleri yaşamayalım” dedi.

Arslan şöyle devam etti “Ailelerimizden ricam Kur’an kurslarımıza düzenli olarak gelin, bizlerde bu bilgileri tekrar tekrar hatırlatalım. Bu vatanı sahipsiz bırakmayalım. Büyüklerimiz ne diyor: “Bayrakları bayrak üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İşte 15 Temmuz’da o 252 şehidimiz bu vatan ve bayrak için kanlarını döktüler. Bunu yaparken sağlarına sollarına bakmadılar ve canlarını seve seve feda ettiler. Hepsinin ruhu şâd olsun, Rabbim şehadetlerini kabul buyursun. İnşallah hepimiz onlara layık hayırlı birer vatan evladı oluruz. Bu vatanı sizler en güzel yerlere getireceksiniz. Allah, bundan sonra yeniden 15 Temmuzlar yaşamadan daha güzel günler nasip etsin.”

Kurs öğreticisi Melahat Özkul ise hazırladıkları 15 Temmuz etkinliğinde kendilerini yalnız bırakmayan başta İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Programın sonunda öğrencilere ve ailelerine çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Sefa 2 yıl önce
Allah sayılarınızı artırsın inşAllah ne güzel görüntü
mehmet şafak 2 yıl önce
MaşAllah, Rabbim nesillerimize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Hocalarımızı tebrik ediyorum.