banner250

banner246

Şehitler için mevlid-i şerif okundu

Elazığ Müftülüğü, İdlib'de yol kontrolü esnasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Piyade Teğmen Canbert Tatar için mevlid-i şerif ve dua merasimi düzenledi.

Elazığ Müftülüğü 07.07.2020, 12:09
Şehitler için mevlid-i şerif okundu
© Diyanet Haber

27 Mayıs 2020’de Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleştirilen yol kontrol devriyesinde meydana gelen patlama sonucu şehit olan Piyade Teğmen Canbert Tatar için Elazığ Valiliği ve İl Müftülüğü iş birliğinde mevlid-i şerif ve dua merasimi düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde tarihi İzzetpaşa Camii avlusunda düzenlenen merasimde, Elazığ Müftülüğü din görevlilerince Kur'an-ı Kerim tilavet edildi, mevlid-i şerif okundu, ilahiler seslendirildi.

Şehitliğin önemine işaret eden İl Müftüsü Selami Aydın, şehit Tatar başta olmak üzere Elazığ depreminde ve koronavirüs sürecinde vefat edenlerle tüm şehitler için dua etti.

Şehit Tatar’ın ailesinin de hazır bulunduğu programda Vali Erkaya Yırık, şehit babası Çetin Tatar’a Türk bayrağı ve şehidin beratının bulunduğu tablo hediye etti.

Yapılan ikramlarla son bulan programa Vali Erkaya Yırık, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, özel harekat polisleri, şehidin ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)