banner250

banner246

İslam'ı araştırdı, Müslüman oldu

Bulgaristan uyruklu Atanaska Yordanova, Elazığ Karakoçan İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Elazığ Müftülüğü 08.07.2021, 22:07
İslam'ı araştırdı, Müslüman oldu
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Karakoçan İlçe Müftülüğüne başvuran Bulgaristan uyruklu Atanaska Yordanova, düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Yordanova için Karakoçan İlçe Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Mahmut Yegin, Yordanova’ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

İlçe Müftüsü Yegin, "Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Atanaska kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin." dedi.

Müslüman olmak için İslamiyet’i çok araştırdığını belirten Yordanova ise "Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum." diye konuştu.

Müftü Yegin, Yordanova’ya "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur’an-ı Kerim, İslam İlmihali ve çeşitli hediyeler takdim etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?