banner268

banner250

KPSS başvuruları başladı

banner265

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular, 13 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Eğitim 30.06.2020, 15:07
KPSS başvuruları başladı

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, lisans düzeyinde gerçekleştirilecek KPSS'nin genel yetenek - genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak.

Alan bilgisi testi 12-13 Eylül'de, öğretmenlik alan bilgisi testi (ÖABT) ise 20 Eylül'de uygulanacak.

Sınava başvurular 13 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yapabilecek.

KPSS'ye ilişkin açıklamalarda bulunan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM tarafından 20 Eylül'de düzenlenecek ÖABT'de bazı yeniliklerin olduğunu belirterek; "ÖABT bu yıl da 18 branşta uygulanacak. Ayrıca ÖABT'yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 il merkezinde yapacağız." dedi.

Aygün, adayların 12-13 Eylül'de yapılacak KPSS alan bilgisi testi oturumlarına rahat ulaşımını sağlamak için sınavın yapılacağı il sayısını artırdıklarını belirterek; "Geçen yıl 17 il merkezinde düzenlediğimiz KPSS alan bilgisi testi oturumlarını bu yıl 30 il merkezinde düzenleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

- Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 27 Aralık'ta

Bunun yanında 27 Aralık'ta düzenlenecek olan 2020 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi'nin (DHBT) yapılacağı il sayısı da 17’den 30'a çıkarıldı.

- Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 18 alanda yapılacak

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ÖABT bu yıl Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, lise matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (İngilizce), rehber öğretmenlik, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenliği ve beden eğitimi öğretmenliği olmak üzere toplam 18 alanda uygulanacak.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (3)
Müezzin 2 yıl önce
Kurum içi naklen imam ve kkö alımı ne oldu hocam
Fahriiii 2 yıl önce
Evet yokmu alım olsun nolur artık çok bekledik
Kkö adayı 2 yıl önce
2018 dhbt si ile sözleşmeli personel alımı olacak mı?Lütfen yetkililer artık bi cvp versin beklemekten yorulduk.