banner250

banner246

Kademeli normalleşme sürecinde Kur'an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kademeli normalleşme sürecine dair açıkladığı adımların ardından gözler Diyanet İşleri Başkanlığına çevrildi.

Eğitim 31.05.2021, 22:40
Kademeli normalleşme sürecinde Kur'an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?

Diyanet Haber Özel

Kademeli normalleşme sürecinde Kur’an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?

4-6 Yaş Grubu, İhtiyaç Odaklı ve Hafızlık Kur'an Kursları ile İhtisas Merkezleri, Hizmet İçi Eğitim Merkezleri ve mahallinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitimler şeklinde bir çok kademede eğitimler düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın sürecinde çevirim içi ortamda faaliyetlerine devam etti.

- İhtisas ve Hizmet İçi Eğitimlerde yüz yüze dönem

Edinilen bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı İhtisas Merkezlerinde 1 Haziran 2021; Hizmet İçi Eğitim Merkezleri ve mahallinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim programlarında 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime geçilecek.

- 4-6 Yaş Grubu ve İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursları

4-6 Yaş grubu Kur’an Kursları ile İhtiyaç Odaklı Kur’an Kurslarında eğitim dönemi 11 Haziran 2021 itibarıyla sona ereceğinden bu programlarda yüz yüze eğitime geçilmeyeceği, bunun yerine Yaz Kur’an Kursu hazırlıklarına ağırlık verileceği öğrenildi.

- Hafızlık Kur'an Kuralrında oran yükselecek

Hafızlık eğitimi yapılan Kur’an Kurlarında ise hali hazırda yüzde 25 kapasiteyle devam eden eğitimlerin 2 Haziran itibariyle yüzde 60 oranında yüz yüze eğitime devam edileceği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (7)
Nurgül 3 hafta önce
Yaz kursları ne zaman açılacak...
Z 3 hafta önce
Kuran kurslarının çalışma ve tatil takvimi belirlenirken lütfen yaz tatilinde kköleri de düşünerek plan hazırlayın. ağustosun son haftası yerine ilk haftası yaz kursları kapansın. Eylülde zaten okullar açılıyor. Eylülde ve mayısta verilen izinler o kadar verimsiz oluyor ki. Lütfen arkadaşlar destek olun. Lütfen Lütfen takvimi güncelleyiniz sayın yetkililerimiz...!
a.e. 2 hafta önce
bu haklı ve yerinde isteğe olumlu cevap bekliyoruz. bazı idarecilerin ben tatil yapmıyorum siz de yapmayın gibi bir anlayışını da kabul edilemez buluyorum.
Fatma Zehra Barış 3 hafta önce
Selamün aleyküm değerli hocalarım yaz kursu onlineverimli olmaz, yüzyüze olursa verimli olur. Çocuklar bütün yıl online eğitim alarak evde oturdular yüz yüze eğitim çok daha uygun olur şartlar uyarsa
siirtli müderris 3 hafta önce
EVET TABİ KURAN KURSLARI ZATEN AÇIK HAMD OLSUN YAZ KURAN KURSLARIDA AÇILMALI İNŞALLAH
ömer 3 hafta önce
yaz kursları olacak mı ? olursa ne zaman başlayıp, ne zaman bitecek ?
M 3 hafta önce
Yaz kursu ne olacak??
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?