Diyanet 400 Yeni Müftü Adayı Yetiştirecek

Diyanet İşleri Başkanlığının merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında görev yapan personel arasından, ilahiyat fakültesi mezunu olup din alanında ihtisas yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği dini yüksek ihtisas kursları yeni öğrencilerini bekliyor

Diyanet 400 Yeni Müftü Adayı Yetiştirecek
banner80

Diyanet İşleri Başkanlığı ihtisas merkezlerinde kursiyer kontenjanı bu yıl 400 olarak belirlendi. Yazılısı Mayıs ayında yapılan sınavlarda başarılı olan adaylar, başkanlığın resmi internet sitesinde ilan edilmişti.

Kursiyerlerin belirlenmesindeki ikinci aşama olan mülakat sınavları, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde 26 Haziran 2018 tarihinde başlayacak.

İlk defa 1974 yılında İstanbul’da açılan Dini Yüksek İhtisas Merkezleri, bugün Türkiye genelinde toplam dokuz merkezde eğitim veriyor. Türkiye ve dünya çapında tanınan hocaların da yetiştirildiği Diyanet’e bağlı bu merkezlerde, kursiyerlere Kur’an-ı kerim başta olmak üzere hadis, fıkıh ve kelam gibi İslami ilimler öğretiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda müftü, vaiz gibi üst görevlere atanabilmek için ihtisas kursunu başarıyla tamamlamış olma şartı aranıyor.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Günindi
Mehmet Günindi - 1 yıl Önce

400 Erkek mi alınacak yoksa bayanlarla beraber mi 400 acaba

SIRADAKİ HABER