Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde hazırlanan "Hayır Çarşısı" dualarla açıldı.

TDV Kadın Kolları Giresun Şubesi koordinesinde Atatürk Meydanında "Hayır Çarşısı" adı altında kermes düzenlendi.

20230607 GRS KRMS 02

Eğitim hizmetlerine destek olmak amacıyla düzenlenen kermes Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç tarafından yapılan dua ile açıldı.

İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, 3 gün sürecek "Hayır Çarşısı"nın hayırlara vesile olması niyazında bulundu.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Vekili Fatih Sarıgül ise “Eğitim, bir toplumun en değerli kaynaklarından biridir. Eğitim, bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarır, bilgi ve becerilerini geliştirir, değerlerini inşa eder ve toplumsal kalkınmayı sağlar. Bu kermes ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve eğitim çalışmalarına destek olma amacını taşımaktadır. Burada sergilenen ürünlerin gelirleri, eğitim projelerine ve öğrencilere yönlendirilecektir. Her birinizin bu kermese katılımı ve bağışları, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasına yardımcı olacaktır." dedi.

20230607 GRS KRMS 03

 "Kadın din görevlilerimiz birçok alanda örnek çalışmalara imza atıyor"

İslam toplumunda, kadınların azim ve fedakarlıkla başlattığı birçok örnek faaliyet olduğunu anımsatan Sarıgül, "Hanım hocalarımız, TDV gönüllülerimiz ve hayırseverlerimizin yardımları ve katkıları olmadan bu hayır çarşısı ve diğer sosyal etkinlikler gerçekleşemezdi. Hayır çarşısında görev yapan gönüllülerimize de teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin özverisi ve gayretiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünde bir gülümseme oluşacak, umut yeşerecektir. Bu vesileyle, İl Müftülüğümüz ve TDV adına kadirşinas Giresunlu hemşerilerimize, tüm bağışçılarımıza ve destek veren herkese teşekkürlerimizi sunmak istiyorum." diye konuştu.

20230607 GRS KRMS 08

"İyilik yolundaki çalışmalarımız devam edecek"

Kermese dair bilgilendirmede bulunan İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe de "Bugün burada gençlerimize, çocuklarımıza, geleceğimize katkı sağlamak amacıyla bir faaliyette bulunduk. Emeği geçen tüm kardeşlerime, hanımefendilere, beyefendilere, bütün görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim rızasına ulaştırsın, faaliyetlerimiz hayırlara vesile olsun." ifadelerini kaydetti.

Kermese katılan Salih Bıçakçı isimli hayırsever de, İl Müftülüğü ve TDV Giresun Şubesinin eğitim yararına düzenlediği çalışmalara katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. 

20230607 GRS KRMS 05

Kermeste gözleme, sarma, tatlı, pasta, börek ve çeşitleri ile tekstil ürünleri satışa sunuldu.

Kermesin açılışına Giresun Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden, Şerafettin Vurgun, iş insanları, din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Editör: Giresun Müftülüğü