banner250

banner246

"Peygamberimiz gençleri komutan, vali ve öğretmen olarak görevlendirdi"

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce’de "Hz. Peygamber ve Gençlik" temalı konferans düzenlendi.

Düzce Müftülüğü 04.12.2018, 00:39
"Peygamberimiz gençleri komutan, vali ve öğretmen olarak görevlendirdi"
© Diyanet Haber

Düzce İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu konuşmacı olarak katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp Diyanet İşleri Başkanlığınca haftaya özel hazırlanan sinevizyon gösterimiyle devam eden programda Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı kürsüye çıkarak Mevlid-i Nebi Haftası'na dair duygularını paylaştı.

Ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu'nun konferansı başladı.

Prof. Dr. Muslu; günahtan ve haramdan kendini muhafaza eden gencin, Allah katında değerli olduğunu hatırlatarak gençlerin ömürlerini, mallarını ve sağlıklarını nerede harcadıklarına dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Peygamber Efendimizin (s.a.s.) gençlere çok önem verdiğini ifade eden Muslu, onları öğretmen, komutan ve vali olarak görevlendirdiğinin altını çizdi.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılan konferansa, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, ilçe müftüleri, kurum amirleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?