banner331

banner319

Engelli vatandaşlar müftülük iftarında buluştu

Düzce İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Düzce Şubesi engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenledi.

Düzce Müftülüğü 18.04.2022, 16:05
Engelli vatandaşlar müftülük iftarında buluştu
© DİHA

Düzce İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Düzce Şubesi iş birliğinde engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Rüstem Can, Hucurat Suresi 10. ayete dikkat çekerek, “Yüce Mevlamız ‘Müminler ancak kardeştir’ buyurarak bizleri birbirinin kardeşi kılmış, bunun gereği olarak da her daim birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini bildirmiştir. Şu imtihan dünyasında engelli ya da engelsiz herkes insan olma onuruna yaraşır bir şekilde yaşama hakkına sahiptir. Bizlere yakışan her bir kardeşimizin huzurlu bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için maddi manevi gayretimizi ortaya koyabilmektir. Darda kalan kardeşimize el uzatmak, yardım ve rehberlik etmek, hayatı ona kolaylaştırmak sadakadır. Kişinin Allah katında makbul bir kul olmasının, onun fiziksel özelliğiyle değil ortaya koyacağı güzel davranışlarıyla ve gönül zenginliğiyle mümkün olacağı unutulmamalıdır.” dedi.

İftar programı yapılan dua ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)