banner250

banner246

Düzce’de Gençlik Merkezleri Açılıyor

Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, yeni açılacak olan Gençlik Merkezleri ile ilgili, Gençlik Koordinatörlüğü Din Görevlileri ile bir toplantı gerçekleştirdi

Düzce Müftülüğü 16.08.2018, 21:23
Düzce’de Gençlik Merkezleri Açılıyor
© Diyanet Haber

Toplantıda İl Müftü Vekili Ünal Baş, Geçmişten Günümüze Din Görevlileri konulu bir konuşma yaptı. 

Yaptığı konuşmada Ünal Baş, eskiden din görevlileri cami çevresi ile sorumlu iken bugün sorumluluklarının arttığını belirtti. Din görevlilerinin her kesimin saygısını kazandığına vurgu yaparak din eğitimi ile ilgili hizmet alanının genişletildiğini, KYK,  Üniversite, Okullar ve özel okullarda din görevlilerinden hizmet talep edilir hale gelindiğini, bu hizmetler için din görevlilerinin gönüllü olarak çalışmaya başladığını vurguladı. 

Toplantıya katılan Düzce Gençlik İl Koordinatörü Hasan Çiçek, açılacak gençlik merkezlerinin tanıtımını yaptı. Gençlik merkezlerinde okuma salonu, spor faaliyetlerinin yapılacağı yerler, çay salonu, dinlenme salonu, bilgisayar salonu, sohbet köşesi gibi yerlerin bulunduğunu ayrıca, buralarda gençlere Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler konusunda eğitimler verileceğini belirtti. Düzce Valiliği İl Özel İdare ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa organize ettiği Gençlik Merkezi adı altında, Düzce’de 17 Camide Gençlik Merkezi kurulması kararlaştırıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Muharrem karasu 3 yıl önce
Alanya da ben de gençlik merkezi kurdum caminin altına
Mükemmel oldu
Çok verim alıyoruz
Fikir babası kimse
Allah razı olsun
Tabi çok iş çıkıyor
Özveri lazim
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?