banner203

banner250

İslam karşıtı kitap yazarken İslam'la şereflendi

Hollanda'da, bir dönem aşırı sağcı Özgürlük Partisinde (PVV) milletvekili ve ikinci adam olan Joram van Klaveren, İslam karşıtı kitap yazarken Müslümanlığı seçti.

Dünya 05.02.2019, 00:05
İslam karşıtı kitap yazarken İslam'la şereflendi
© AA

Hollanda basınında çıkan haberlere göre, eski siyasetçi 39 yaşındaki Joram van Klaveren, geçen yıl ekim ayında şehadet getirerek Müslüman oldu.

Eski siyasetçinin, Müslümanlık karşıtı kitap yazdığı süreçte yaptığı araştırmalar sırasında İslamiyet ile ilgili bakış açısı değişti.

İslam karşıtı düşüncelerini çürüten bir kitap çıkardı

İslamiyet'i seçen Klaveren, Müslüman olduktan sonra gayrimüslimlerin İslam karşıtı düşüncelerini çürüten bir kitap çıkardı.

2010-2017 yıllarında Hollanda Parlamentosunda milletvekili olan van Klaveren, 2014'te Özgürlük Partisinde (PVV) lideri Geert Wilders'in, Fas kökenliler için sarf ettiği ırkçı sözlerinden sonra partiden ayrılarak bağımsız milletvekili olmuştu. Wilders'in, ırkçı söylemlerinden ötürü yargılanma süreci devam ediyor.

Van Klaveren, ülkede 2017'de yapılan genel seçimlerde kendi kurduğu partiden aday olmuş fakat yeterli oy alamadığı için siyasete veda etmişti.

Bir dönem aşırı sağcı PVV partisinde olan Birlik Partisi lideri Arnoud Van Doorn da yaklaşık 6 yıl önce partiden ayrılarak Müslümanlığı seçmişti.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (6)
Murat hoca 3 yıl önce
İslamiyeti ön yargısız bir şekilde araştıracak herhes İslamiyetle şereflenecektir.
Mevlüt hoca 3 yıl önce
MAŞÂALLAH BAREKALLAH
Rabbim mübârek eylesin.
Burhaneddin ERDOĞAN 3 yıl önce
MasaAllah.Alah yolunu daim eylesin.insaAllah islâm yolunda bir sürü eser yazmayı ve diger islam karaiti insanlarin da musluman olmalarina vesile eylesin.
Oğuzhan varan 3 yıl önce
Müslüman olduktan sonra yazdığı kitabın adı neydi acaba
Ali Osman Sancak 3 yıl önce
وهو علي كل شىء قدير.
Necmettin ASLAN 3 yıl önce
MaşeAllah. Allah mubarek eylesin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?