Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve faaliyetlerin yerinde görülerek katkı sağlanması amacıyla "Merkez-Taşra Buluşması" projesi başlatıldı.

Doymaz-Bizler-din-görevlileri-olarak-insanlara-hizmet-ve-rehberlik-ediyoruz03

Proje kapsamında Şırnak İl Müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, konuşmacı olarak katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İl Müftüsü Ahmet Dilek yaptı.

Ardından din görevlilerine hitap eden Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, "Bizler din görevlileri olarak insanlara hizmet ve rehberlik ediyoruz. Bu Peygamberimizin (sas) bizlere mirasıdır. Yaptığımız vazifenin bilincinde olmamız gerekiyor. Toplum, din görevlisine güveniyor ve evlatlarını, onlara dini bilgiler ve Hz. Peygamber’in ahlakını öğretelim diye bizlere teslim ediyor. Bunun için kendimizi de geliştirmemiz gerekiyor." dedi.

Doymaz-Bizler-din-görevlileri-olarak-insanlara-hizmet-ve-rehberlik-ediyoruz01

Program sonunda Genel Müdür Doymaz, din görevlilerini dinleyerek sorularını yanıtladı.

Genel Müdür Doymaz’a İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama II Daire Başkanı Uğur Yılmaz, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Yunus Yüksel ve Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hafızlık Daire Başkanı İbrahim Yılmaz eşlik etti.