banner250

banner203

İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu

Ukrayna uyruklu Daryna Barannık, Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Diyarbakır Müftülüğü 17.07.2021, 22:16
İslam’ı araştırdı, Müslüman oldu
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Yenişehir İlçe Müftülüğüne başvuran Ukrayna uyruklu Daryna Barannık, düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Barannık için Yenişehir İlçe Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Şafi Bilik, Barannık’a İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Müftü Bilik, “Daryna kardeşimizin Müslüman olmasıyla birlikte Müftülüğümüzde çok duygusal bir ortam oluştu. İhtida eden kardeşlerimizi görürken çok duygulanıyorum. Bugün önemli bir ana şahitlik ettik. Daryna artık Fatma oldu. Fatma kardeşimizi İslam dinini tercih etmesinden dolayı kutluyorum. Rabbim, hepimizi İslam dinini hakkıyla yaşamaya gayret edenlerden etsin.” dedi.

Müslüman olup Fatma ismini alan Barannık ise “İslam dinindeki ibadetlerde huzuru buldum. Kendimi artık hiç yalnız hissetmiyorum. Çünkü bir yaratıcının beni koruduğunu ve benimle olduğunu biliyorum. Bugün burada Kelime-i Şehadet getirerek İslam dinini tercih ettim. Bundan dolayı çok mutluyum ve heyecanlıyım.” diye konuştu.

Müftü Bilik, Fatma’ya “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)