banner250

banner246

Hazırlıklar Tamam! Diyanet Hacı Adaylarını Bekliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan binlerce hacı adayının hiçbir sorunla karşılaşmaması için var gücüyle çalışıyor.

Diyanet 21.07.2018, 11:00
Hazırlıklar Tamam! Diyanet Hacı Adaylarını Bekliyor
© Diyanet Haber

Bir yandan Türkiye’de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ederken diğer taraftan da ekip başkanları ve yardımcıları hizmet alacakları mahalli yetkililer ile Mekke ve Medine’de toplantılarını sürdürüyor.

Kutsal Topraklarda Hazırlıklar Tamamlandı, Diyanet Hacı Adaylarını Bekliyor

Türk hacı adaylarına saha hizmeti sunacak olan Müessese Başkanı, yardımcısı, diğer yetkililer ve bu müesseseye bağlı faaliyet yürüten 14 ofisin sorumlularının katılımıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıya; Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Remzi Bircan, Mekke Ayniyat ve İaşe Ekip Başkanı Yaşar Çapçı, Mekke Sağlık Ekip Başkanı Zeki Sayar, Mekke Servis Ekip Başkanı Tuncay Altınışık ve yardımcıları katıldı.  

Toplantıda hacı adaylarının gerek Türkiye’den Mekke ve Medine’ye, gerekse kutsal topraklarda konakladıkları otellerden servislerle Kabe’ye, Arafat’a ve diğer ibadet mekanlarına intikalleri ile Arafat’ta hacı adaylarına sunulacak çadır hizmeti ve diğer hizmetler müzakere edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
iLYAS SALIK 3 yıl önce
Orayı yaşamış bilen biri olarak,Allah, tüm ekip ve görevli hocalarımıza kolaylıklar versin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?