banner268

banner250

Din Hizmetleri Uzmanlığı atama tercih işlemleri başladı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılı ve mülakat aşaması tamamlanan Din Hizmetleri Uzmanlığı sonuçlarının açıklanmasının ardından atama tercih işlemleri başladı.

Diyanet 17.09.2020, 12:30
Din Hizmetleri Uzmanlığı atama tercih işlemleri başladı

Başkanlığın resmi web sayfasından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

DİN HİZMETLERİ UZMANI OLARAK ATANMAYA HAK KAZANANLARIN ATAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

“Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 8 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (e) bendi gereği 02.11.2019 tarihinde yazılı ve 10-27.08.2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır;

1. Adayların 17.09.2020 tarihinde başlayıp 21.09.2020 tarihinde Pazartesi günü saat 23.55’e kadar tercih işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinde “Sınav İşlemleri” menüsünden yapmaları gerekmektedir. 

2. Din Hizmetleri Uzmanı olarak ataması yapılanlar, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 20 nci maddesi gereği atandığı yerde asgari hizmet süresini tamamlamadan il dışı nakil talebinde bulunamazlar. 

3.      Adaylar ilan edilen yerlerden 15 tercihte bulunabileceklerdir.

4.      Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

4.1. “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum”   

4.2. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir. 

5.   Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir. 

6. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile hiç tercih yapmayanlar;

6.1. Din Hizmetleri Uzmanı olarak atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

6.2. Bu kişilerden daha sonra Din Hizmetleri Uzmanı olmak isteyenlerin mevzuat gereğince yeniden sınava girmeleri gerekmektedir.

7.  “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyen adaylar ile tercihlerinden birine yerleşenlerden bulunduğu yerde mazereti (sağlık, aile birliği ve diğer mazeretler dâhil)  devam eden adaylar atandığı yere başladığı takdirde asgari hizmet süresini tamamlamadan hiçbir nedenle nakil talebinde bulunamayacaklardır. 

8. Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, başarı sıralamasının belirlenmesinde yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınacaktır. Eşitlik halinde sırasıyla, 

a) Hizmet süresi fazla olana,

b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olana,

c) Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana.​

9. Din Hizmetleri Uzmanlarının tercihleri ile ilgili hususlar hakkında https://www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

10. Tercih işlemleri ile ilgili (0 312 295 77 95-94) numaralı telefonlardan bilgi alınabilecektir. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (4)
Durmuş coban 1 yıl önce
Diyanet işleri başkanlığı na lütfen imamı olmayan camilerecbir el atipimam ataması yapın lütfen camilerin bir çoğu kapalı
Dadaş 1 yıl önce
Alımı unuttular
Sende unut kardeş
Yeliz diyanet temizlik elamanı alım nezaman 1 yıl önce
Diyanet
Harun KARATAŞ 1 yıl önce
Selamün aleyküm, Din Hizmetleri Uzmanlığı sınavında başarılı olan adayların tercih işlemlerinin ardından gidenler gitmeyenler belli olup, geçen yılın da açık kalan kadrosu ile birlikte, malum pandemi sürecinin sıkıntısının da getirdiği yeni bir sınavın külfetinden dolayı ACABA; DİYANET HABER olarak Başarılı puan almış olan YEDEKLERİNDE alınması hususunda gerekli çalışmaların yapılmasını talep ve isteklerimizi iletirseniz çok memnun oluruz.. bu hususta 100 den fazla arkadaş hem çok istekli hemde başkanlığımızın vermiş olacağı bu görevi en güzel şekilde ve yer ayrımı yapmadan yapacaklarını dile getiriyorlar.. bizler gerekli yerlere ulaşamıyoruz.. bizler adına, sizlerin taleplerimizi başkanlığa bildirmenizi rica ediyoruz.. Teşekkürler..
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?