banner250

banner203

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Bir Ayet: Müminlerden bir kısmı Allah’a verdikleri sözü yerine getirdiler, kimileri onun yolunda can verdiler, kimileri de ecellerini bekliyorlar; (vaadlerini) asla değiştirmediler. (Ahzâb, 33/23)

Diyanet Takvimi 15.07.2021, 00:00
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
© Diyanet Haber

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2016 gecesinde terör örgütü FETÖ/ PDY ve yandaşlarının ülkemizin birliğine ve milli iradeye yönelik başlattıkları darbe girişimleri akim kaldı. Yıllardır din kisvesi altında ümmetin imanını, milletin imkanını sömürenler, üzerinde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, zırhlı araçlarla milli iradeyi teslim almaya kalkıştı.

Bu milletin evlatları, kadını, erkeği, yaşlısı, genci başkomutanının riyasetinde devletin, vatanın, bayrağın, ezanın ne derece önemli olduğunu ve gerektiğinde bu değerler için seve seve canını verebileceğini bütün dünyaya gösterdi. İnsanımız milli iradeye sahip çıktı, hukukunu ayaklar altına almaya çalışan çapulculara ve iş birlikçilerine pabuç bırakmadı.

Başkanlığımız o gece milletin istikbaline ipotek koymayı amaçlayan bu ihanet şebekesine karşı teyakkuza geçti. Gecenin karanlığını camilerin ışıkları ve minarelerden okunan salalar aydınlattı. Din görevlilerimiz, milletle omuz omuza darbe girişimine karşı durarak tarihi bir sorumluluğu yerine getirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?