Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’na atanan Hasan Güçlü, Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanan Bünyamin Kahraman ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Cafer Tayyar Doymaz, düzenlenen törenle görevlerine başladı.

Başkanlıkta gerçekleştirilen devir teslim törenlerine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, görevi devreden yöneticilere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, göreve yeni başlayan yöneticilere de hayırlı olsun dileklerini ileterek, görevlerinde başarılar diledi.

Devir teslim törenlerinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Allah hayırlı eylesin. Güzel çalışmalar yapacağınızı umut ediyoruz. Allah yar yardımcınız olsun. ‘Kolaylaştırsın Rabbimiz, zorlaştırmasın inşallah. Hayırla tamamlamayı nasip eylesin.’ Hizmetleri daha da ileriye götürmek, daha güzel hizmetler yapmak nasip olur inşallah." dedi.

Yöneticilere başarılar dileyen Başkan Erbaş, şunları söyledi:

"Bizler faniyiz. Bu dünyada Allah için, din-i mübin İslam için ne yapabilirsek o bizim için kârdır, sadaka-i cariyedir. Amel defterimiz açıldığında karşımıza onlar çıkacaktır. Onun için, yaptığımız her işi, her projeyi bu benim sadaka-i cariyem olacak mantığıyla, inancı ile yaparsak Cenab-ı Hak yollarımızı açar. Daha güzel işler yapmayı, daha güzel imkanlarla bize nasip eder. Geçmişimize baktığımızda bunu hep görürüz. Her vesileyle örnek gösterdiğimiz şahsiyetler var. O şahsiyetlerin hayatına baktığımız zaman hep o samimi çizgiyi devam ettirmişlerdir. O samimi çizgi, onları sürekli daha iyi işler yapma noktasına getirmiştir, imkanları onun önüne sermiştir. Dolayısıyla, işlerimizde samimiyet olmazsa, ihlas olmazsa, heyecan olmazsa iş yürümez. Bu kavramları hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. Ne kadar samimi bir şekilde ekibinizle çalışırsanız o kadar hem Başkanlığımız için hem milletimiz için çok hayırlı işler yapmış oluruz. Allah muvaffak eylesin, Cenab-ı Hak utandırmasın."

Görevi devralan yöneticiler ise, tensiplerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Devir teslim törenlerinde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı ve Kadir Dinç ile Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanan Bünyamin Kahraman görevi Hasan Güçlü’den, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’na atanan Hasan Güçlü görevi Fatih Mehmet Karaca’dan, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Cafer Tayyar Doymaz ise görevi Kadir Dinç’ten devraldı.

Törenlere, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı ile Kadir Dinç’in yanı sıra Başkanlığın üst düzey yöneticileri de katıldı.