banner297

banner319

Suudi Arabistan bu yılki hac kontenjanını açıkladı

banner265

Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadeti için ülke içinden ve dışından toplam bir milyon ziyaretçinin kabul edileceğini duyurdu.

Diyanet Haber 09.04.2022, 06:25
Suudi Arabistan bu yılki hac kontenjanını açıkladı

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını önlemleri gölgesinde gerçekleşecek hac mevsimine ilişkin kural ve kontenjana dair bilgilere yer verildi.

Suudi Arabistan hükûmetinin hem çok sayıda Müslüman'ın hac ibadetini eda etmesini hem de salgına karşı sağlık koşullara uyulmasını önemsediğine işaret edilen açıklamada, bu doğrultuda 2022 hac mevsiminde Suudi Arabistan'ın içinden ve dışından ziyaretçi kontenjanının bir milyona yükseltildiği belirtildi.

Ziyaretçilerin her ülkenin payına düşen sayıya göre belirleneceği aktarılan açıklamada, bu yıl hac için kutsal topraklara kabul edilecek ziyaretçilerde 65 yaş altı olmasının yanı sıra Kovid-19 aşısının temel dozlarını yaptırmış olmaları şartı aranacağı ifade edildi.

Açıklamada, hac ibadeti için Suudi Arabistan'a seyahat eden her yolcunun son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucunu ibraz edeceği aktarıldı.

Hac ve Umre Bakanlığı ayrıca hacı adaylarının kutsal topraklarındaki ziyaretleri boyunca Kovid-19 salgınıyla ilgili tedbirlere riayet etmeleri uyarısında bulundu.

Suudi Arabistan, Kovid-19 salgını sebebiyle 2020 yılında sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti. Geçen yıl da ülke içinden 60 bin kişiyi kabul eden Suudi Arabistan, yurt dışından kimsenin alınmayacağını duyurmuştu.

Kaynak: AA
banner276
Yorumlar (23)
Cemalettin senhoroz 2 ay önce
Buyil acilmasina sevindik ama yaş olayı bizi tedirgin ediyor 13yildir beklemekteyiz isAllah çözülür bu yıl ibadetlerimizi yaparız isAllah herseyin hayırlısı.
Fazıl gundogdu 2 ay önce
Nasıl olacak ben 2011 de yazıldım 2600 dolardı şimdi fiyatı arttı cezasını kimler cekecek
Gönül.t 2 ay önce
ELHAMDÜLİLLAH!..
Mahmut Nayir 2 ay önce
Aşı niye Test niye Yaş sınırı niye Bence Pek Adil olmamış Bırakın da Allah için İnsanlar İbadetini yapsın yeter ya...
Ünal Aksoy 2 ay önce
Rabbim nasip ederse gideriz inşAllah
Hasan Hüseyin GÖNÜLTAŞ 2 ay önce
Şükürler olsun Rabbim'e, sevindirici bir gelişme. Ancak yaş sınırı bizi üzdü. İnşAllah buna bir çözüm bulurlar.
fevzetin tokmak 2 ay önce
rabim tamını erdirsin inşalah
İlteriş 2 ay önce
Yaş sınırı iyi olmuş bizde adet olmuş evi arabayı alayım, oğlanı everip, kızı vereyim, bide emekli olup öyle hacca gideyim... İsteyen erkenden çaresine baksın hatta hacı adayları gitmeden bide imtihana tabi tutulsun turist gibi gidip gelmesinler ibadet şuuruyla hazirlansinlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın