banner250

banner246

Fetö'den alınan bina Diyanet Eğitim Merkezi oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, daha önce FETÖ'den alınarak Konya Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülen binayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Diyanet Haber 18.07.2019, 17:06
Fetö'den alınan bina Diyanet Eğitim Merkezi oldu
© Diyanet Haber

Konya Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Genel Müdür Dinç'e Eğitim Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü tarafından bina ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Eğitim Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü, Konya Eğitim Merkezi binasının 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde FETÖ terör örgütünün yurt dışından getirdiği bir takım kişilerin sözde eğitim adı altında beyinlerinin yıkandığı, kütüphane ve misafirhane olarak kullanıldığını, 15 Temmuz'dan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edildiğini, yapılan tadilat çalışmalarıyla 120 yatak kapasiteli 8 derslikten oluşan, yeterli fiziki donanıma sahip, din görevlilerinin hizmet içi eğitim aldığı bir merkeze dönüştürüldüğünü ifade etti.

Eğitim Merkezi Müdürü Ünlü, bu mekânın Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilmesi ve eğitim merkezi olarak açılmasında maddi- manevi her türlü desteği veren Prof. Dr. Ali Erbaş ve genel müdür Kadir Dinç olmak üzere emeği geçen herkese şükran ve minnet borçlu olduklarını ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (3)
SIIRTLI MUDERRIS 2 yıl önce
RABBİM YAPİNCA OLUYOR İSTE ÖNCEDEN HAİNLİGİ DİN İSTİSMARLİGİNİ TAKİYYELİGİ ÖĞRETEN BİNA ŞİMDİ HAMDOLSUN DİNİ MUBİNİ İSLAMA HİZMET YUVASI OLMUŞ
Kadir YELKEN 2 yıl önce
Fettöşün milletten çalıp çırptıkları yine aslına rücu ediyor.
Hak 2 yıl önce
Milletin malı millete dönmüş, hak yerini bulmuş, hayırlı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?