banner172

banner143

Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi, haramdır!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Rize Günleri programında sigara konusuna değinerek, “Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi, haramdır!” dedi.

Diyanet Haber 20.10.2019, 19:03
Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi, haramdır!
banner174

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe sahilindeki etkinlik alanında düzenlenen 11. Rize Tanıtım Günleri'nde yaptığı konuşmada sigaranın haram olduğunu ifade etti.

Erdoğan, "Benim hemşehrilerim aynı zamanda son derece zeki ve esprilidir. Rize günlerinin bu seneki temasında, Rize'nin o ince zekasına, pratikliğine bir kez daha şahit oluyoruz. 'Bırakalım sigarayı, içelim Rize çayı'. Ama bugün burada bir karar vermemiz lazım. Bu melaneti bırakalım, kendi kendimize zarar veriyoruz. Hem kasaya, hem keseye, hem vücuda. Yazıktır, günahtır. Bu israf. Ben Cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki; inanın bu haramdır. Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi. 'Haramdır' dedi. Niye? Kasaya, emanet-i ilahi olan bu vücuda zararı var mı? Var. Doktorlar da burada. Öyleyse haram.” ifadelerini kullandı.

Özel bir sigara firmasından bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kimi biz zenginleştiriyoruz? O malumlar var ya? Adamlar geliyor bize, yok elektronik sigara... Sigaranın elektroniği mi olurmuş? Bunun için bizden özellikle yer istiyorlar, müsaade istiyorlar. Vermedim, vermem. Bunlar Türkiye'de yatırım yapacakmış. Adını da böyle koyuyorlar. 'Yatırım yapacağız.'. O yatırımı siz başka yerde yapın. Ama şimdi ne yapıyorlar? Kaçak olarak bunu ülkeme sokuyorlar. Ticaret Bakanıma da söylüyorum, bunları asla ülkemize sokmayacağız. Çünkü bunlar benim vatandaşımı zehirleyerek zengin oluyorlar. Bunlara fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Yorumlar (3)
Mürüvvet Veziroğlu Nevşehir 6 ay önce
Yorumumugostetin
Mürüvvet 6 ay önce
Gönderdim hani niye gözükmüyor
İsmail Hakkı Saricaoğlu 6 ay önce
Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin İslam'dan aldığımız Ahlaki Hamide ile mazlumlara her daim yardımcı olmaya devam edeceğiz Allah Devlete, millete hiç bir zaman zeval vermesin
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?