banner199

banner103

Erbaş, televizyonlarda parayla dua okuyanlara sert tepki gösterdi

Gittiği her ilde din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Nevşehir programında, televizyonlarda para karşılığı dua okuyanlara sert tepki göstererek "Mücadele edeceğiz" dedi.

Diyanet Haber 28.09.2019, 14:35
Erbaş, televizyonlarda parayla dua okuyanlara sert tepki gösterdi
© Diyanet Haber
banner200

İl buluşmaları kapsamında Nevşehir'e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, il müftülüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen "Din Görevlileri Buluşması"nda önemli konulara değindi.

Sigaradan faize bir çok konuda önemli açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dini istismar eden şebekelerin televizyonlardan para karşılığı dua okuduğunu ifade etti ve mücadele edeceğiz dedi.

Erbaş şöyle konuştu:

"Toplumda ‘irşat ediyorum’ diye kendine menfaat sağlayan, menfaat şebekeleri oluşuyor. Televizyonlar bile kurmuşlar. Birisi bana göndermiş, ekranda çok açık bir şekilde diyor ki, ‘Başım ağrıyor, dişim ağrıyor. Bunun duası, şudur.’ Hesap numarası veriyor, ‘Şuraya şu kadar yatır, ona göre duanı yapacağım.’ Bu derece milletimizi menfaate bağlayan şebekeler oluşmuş. Bunlarla biz mücadele edeceğiz”

Sigara konusunda da mücadele çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Bir yılda 118 bin 500 insanımızı sadece Türkiye'de öldüren bir katilden insanımızı uzak tutmamız gerekiyor. 30 milyar dolar olsa dünyada açlıktan ölecek insan kalmayacak. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. 30 milyar dolar. Bugün sadece Türkiye'de sigaraya ve sigaranın sebep olduğu hastalıkları tedavi etmek için bu kadar para gerekiyor. Bu ne büyük bir kötülüktür. İnsanlığa yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir. Bununla kim mücadele edecek? Biz mücadele edeceğiz. Birinci olarak bununla mücadele edecek bizleriz, hocalarımız.." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Sebahattin akyol 10 ay önce
Parayla dua edenleri ve kanallarının isimlerini teşhir etmek ve bunlara dava açmak gerekir sayın hocam
Mecit Amil 10 ay önce
Ağzınıza sağlık Sayın hocam saygılar sunuyorum söylenmesi çok geç kalmış bir konuya parmak bastınız
İbrahim YAKUT 10 ay önce
Bu gibi konuları etkili ve yetkili ağızların
gündeme getirmesinin ayrı bir önemi ve etkisi oluyor.
Ramazan aslan 10 ay önce
Eksik olayın çok kimetli başkanım
bİr DiN gÖnÜlLüSü 10 ay önce
Hocamızı can-u gönül den tebrik ediyorum, destekliyorum, verdiği güncel hayatî önem taşıyan mesajların tesirlerinin kısa zamanda görülmesini niyaz ediyorum.