banner203

banner250

Erbaş: Dış güdümlü bir terör örgütü olan FETÖ'nün karanlık yüzü ifşa olmuştur

15 Temmuz darbe girişimin milletimiz tarafından bertaraf edilmesinin üçüncü yıl dönümünde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yayınladığı mesajında "Dış güdümlü bir terör örgütü olan FETÖ’nün; itikadi, ameli ve ahlâkî bir sapma hareketi olduğu bütün yönleriyle ortaya çıkmış ve karanlık yüzü ifşa olmuştur" dedi.

Diyanet Haber 14.07.2019, 12:03
Erbaş: Dış güdümlü bir terör örgütü olan FETÖ'nün karanlık yüzü ifşa olmuştur
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “15 Temmuz, ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümüdür” dedi.

Başkan Erbaş  mesajında şu ifadelere yer verdi;

Aziz kardeşlerim!

15 Temmuz, ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümüdür. 

15 Temmuz 2016 tarihinde, kirli dünyasını, yüce dinimiz İslam’ın ilke ve değerlerinin ardına gizleyen bir terör şebekesi vatanımıza, varlığımıza, birliğimize, kardeşliğimize, istiklal ve istikbalimize kastetmiştir. 

Tarihten beri nice zorlukların üstesinden gelen aziz milletimiz, yine büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla; dinine, değerlerine, hürriyetine, bağımsızlığına ve hukukuna sahip çıkmış; hain darbe girişimi, Allah’ın inayeti, idarecilerimizin dirayeti ve aziz milletimizin cesaretiyle, bütün dünyaya örnek olacak şanlı bir direnişle bertaraf edilmiştir.

Dış güdümlü bir terör örgütü olan FETÖ’nün; itikadi, ameli ve ahlâkî bir sapma hareketi olduğu bütün yönleriyle ortaya çıkmış ve karanlık yüzü ifşa olmuştur. 

15 Temmuz hain darbe girişimi açıkça göstermiştir ki, bu topraklarda yüce dinimiz İslam’ın en doğru şekilde bilinmesi oldukça hayati bir mesele haline gelmiştir. Zira doğru şekilde karşılanmayan her ihtiyaç istismara açık hale gelmekte, İslam’ın hakikatleri konusundaki cehalet ve yanlış bilgi, pek çok bireysel ve toplumsal sorunlara neden olmaktadır. 

Bu itibarla, Diyanet İşleri Başkanlığımız, yanlış bilgilerle dinî kavram ve değerler üzerinden toplumumuzu ayrıştırma ve  aldatmaya yönelik bütün söylem ve faaliyetlere karşı üzerine düşen sorumlulukları yapmaya, sahih dini bilgi ve doğru bir yöntemle milletimizin manevi hayatına rehberlik etmeye devam edecektir.  

Bu vesileyle hain darbe girişimine karşı mücadele ederken canını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, gösterdiği büyük cesaret ve direnişten dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.  

Yüce Allah, milletimizi her türlü fitne, tefrika, kötülük ve ihanetten korusun, kıyamete kadar payidar eylesin.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Güldane KILINÇ 2 yıl önce
Âmin!Allah kötü kimselere fırsat vermesin!Milletimize zeval vermesin!
Ugur kayık 2 yıl önce
Birdaha böyle durumlar görmeyelim yaşın yanında kurularda yanmasın inşAllah en büyük TÜRKİYE
Emine Yalçınkaya 2 yıl önce
Teşekkürler başkanım. Defalarca tuzaklarına düşme tehlikesiyle burun buruna geldim. Birilerine derdimi anlatmaya çalıştım, keramet çığırtkanlığı yapanlara apaçık uyarıda bulundum ama arkadaşımın biri bana Mevlana'nın bir hikayesini hatırlatan söz söyledi. Akifin dediği gibi "maske yırtılması bize afetti o yüz" Allah bir daha böyle hıyanete şahit eylamasin
Sultan Erdem 2 yıl önce
Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet,gazilerimizede sifa diliyorum.Rabbim sizden ve sizin gibi vatansever tüm müminlerden razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?