banner250

banner246

Diyanet’ten gazeteci Fatih Altaylı’ya yalanlama

Diyanet İşleri Başkanlığı, Fatih Altaylı’nın “Yabancı derken!” başlıklı yazısında dile getirip Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a atfederek yorumladığı, “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.” sözünün Başkan Erbaş’a ait olmadığını açıkladı.

Diyanet Haber 08.09.2020, 20:41
Diyanet’ten gazeteci Fatih Altaylı’ya yalanlama
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bugün (8 Eylül 2020) Habertürk internet sitesinde Sayın Fatih Altaylı tarafından kaleme alınan “Yabancı derken!” başlıklı yazıda yer verilen “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.” sözü, Sayın Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’a ait değildir. 

Sayın Altaylı, Sayın Başkanımızı ve Diyanet İşleri Başkanlığımızı hedef alan ve mütemadiyen yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan bir sosyal medya hesabından yayınlanan ve tamamen iftiradan ibaret bir içeriği araştırmadan köşesine taşıyarak bir yazı kaleme almıştır. Ülkemizdeki önemli gazete yazarlarından biri olan Altaylı, maalesef bu yazısıyla bir iftiranın yayılmasına ve yakışıksız yorumların yapılmasına sebep olmuştur.

Konuyla ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Handan Altunsoy 10 ay önce
Diyanet İşleri Başkanlığının en üst kademesinde bulunan Sayın Diyanet işleri Başkanımızın hakkında yalan yanlış isnatsız tespitsiz öylece laf olsun diye bir şeylerin yazılıp çizilmesi kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi gerekenin de yapılması, inşaAllah bu arkadaşın işini yaparken daha ciddiyetle hareket edip, yerini ve haddini bilerek göstermesi gereken saygıyı öğrenmesini sağlayacaktır.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?