banner199

banner103

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, din görevlisine misafir oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Mersin'de din görevlisi Ahmet Buğutekin'in misafiri oldu.

Diyanet Haber 21.09.2019, 10:22
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, din görevlisine misafir oldu
banner200

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın göreve gelmesiyle birlikte başlayan İl Buluşmalarının 28'incisi Mersinde gerçekleştirildi. Erbaş ve Diyanet İşleri Başkanlığından üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşen programlar kapsamında Başkan Erbaş, din görevlilerini temsilen Yenipazar Camii imam hatibi Ahmet Buğutekin'in evine misafir oldu.

Erbaş burada yaptığı sohbette, imamların en önemli vazifelerinden birinin, kitap ve sünnete bağlı kalmak, çocukların ve gençlerin bu ilkelere göre yetişmelerini sağlamak olduğunu bildirdi.

İl Müftüsü Şaban Kondi, din görevlisi Ahmet Buğutekin'in, gençlere ve çocuklara yönelik önemli çalışmalar yaptığını belirterek, görev yaptığı camide yatsı namazlarından sonra 40 öğrenciye Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi verdiğini kaydetti.

Çalışmalarından dolayı din görevlisi Buğutekin'i tebrik eden Erbaş, din görevlisinin, bulunduğu şehrin ve mahallenin insanlarına, İslam'ın güzelliklerini yaşamaları noktasında rehberlik etmesi gerektiğini vurguladı.Prof. Dr. Erbaş, şöyle konuştu:

"Peygamberimiz nasıl Yesrib’i, Kur'an-ı Kerim'in nuruyla nurlandırarak Medine haline getirdiyse, biz de mahallelerimizi Kur'an'ın nuruyla nurlandıracağız. Peygamber Efendimizin sünnetini herkese anlatarak bu vazifeyi en güzel şekilde yerine getireceğiz. İmamlarımızın en önemli vazifelerinden biri, kitap ve sünnete bağlı kalmak ve çocukların, gençlerin bu ilkelere göre yetişmelerini sağlamaktır."Başkan Erbaş, Buğutekin'e sarık - cübbe, çocuklara da çeşitli oyuncaklar hediye etti.

Ziyarette Erbaş'a, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve İl Müftüsü Şaban Kondi de eşlik etti.

VİDEO HABER

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (7)
Ahmet bugutekin 10 ay önce
Başta başkanımıza valimize ve il müftümüze ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim inanıyorum ki bir çok hocamız bizden daha fazla hizmet ediyor ama nasip bizeymiş
İsmail Özyılmaz 10 ay önce
Teşekkürler sayın hocam
İsmail Özyılmaz 10 ay önce
Allah razı olsun sayın hocamdan bunların devamıni temenni eder samsuna da bekleriz
selim acar 10 ay önce
Ahmet hocamızı tebrik ediyorum değerli hocamız daha öğreciyken hizmetleri seviyordu hizmet ediyorum
Allah muvaffak etsin
Cengiz tasar 10 ay önce
MaşAllah başta baskanim olmak üzere herkese selamlarımı iletiyorum. İnşAllah bizlerde başkanımızı misafirliğe bekleriz saygılar...
Hüseyin ÖZTÜRK 10 ay önce
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Hocamızın bu ziyareti Hocamızı ve bizleri çok mutlu etti.Allah razı olsun Değerli Hocamızdan..bizede misafir olmasını isteriz kıymetli Hocamızdan..
İlyas HENNEP 10 ay önce
Güzel bir ziyaret olmuş. Öncelikle Din Görevlisi kardeşimiz şahsında tüm din görevlilerimizin değerli olduğunu hissettiren D.İ.Baskanimiza teşekkür ederim. Saniyen Ahmet hocamızı gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.