banner250

banner246

Diyanet il müftüleriyle Ordu’da istişare edecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, il müftüleriyle istişare etmek amacıyla Ordu’da bir araya gelecek.

Diyanet Haber 27.04.2019, 18:25
Diyanet il müftüleriyle Ordu’da istişare edecek
© Diyanet Haber

"36. İl Müftüleri İstişare Toplantısı"nda detaylar belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca sunulan hizmetlerin değerlendirilmesi, hizmetlerin etkin, ekonomik ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Diyanet İşleri Teşkilatı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve bilgi paylaşımı yapmak amacıyla geniş kapsamlı istişare toplantısı düzenlenecek.

Bu sene 36'ncısı düzenlenecek istişare toplantısının, daha önce yapılan toplantılara göre farklı bir formatta ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Toplantıda;

Uygulamalı Din Hizmetleri, Staj Eğitimleri, Eğitici Eğitimleri, Okul-Kur’an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Eğitimi Uygulamaları, Örgün Eğitimle Hafızlık Sürecinde Aile Eğitimi, Hafızlık Sonrası Süreç Takibi Kurumlar Arası Öğretici Desteği, Eğitim Ortamları, Eğitim Programı ve Materyallerinin Paylaşılması ve Kullanılması, Gençliğe Değer Projesi, Gençliğe Yönelik Çalışmalar, Uluslararası İmam Hatip Liseleri, Kurumsal Tanıtım Faaliyetleri gibi konuların ele alınması bekleniyor.

30 Nisan'da Ordu’nun Fatsa ilçesinde başlayacak olan "36. İl Müftüleri İstişare Toplantısı", 2 Mayıs'ta yapılacak değerlendirme toplantısının ardından sonuç bildirisinin açıklamasıyla sona erecek.

İstişare toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, başkan yardımcıları ile düzey yönetici ve uzmanlar katılacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Ertan YAKANER 2 yıl önce
Ben 1994 senesinde hac farizamı yerine getirdim. Eşimi hacca götürmek 2012 senesinde müracaat ettim. Gittiğim için tekrar gidemeyeceğim söylendi. Eşimi 2013 senesinde hacca kaydettirdim fakat hala çıkmadı. Kendisi 77 yaşında. Bu yaştaki bir insan yalnız başına bu görevi imkansız yapamaz. Bu hususta Diyanet' ten önemli bir karar almasını ve bu durumda olan insanları eşlerinin hacca götürmesine müsade edilmesini saygılarımla arz ve rica ediyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?