banner324

banner319

Diyanet, 2022 yılı hac organizasyonuna hazır

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2022 yılı hac organizasyonunda görev alacak "Kadın İrşat Görevlileri Semineri" Ankara’da başladı.

Diyanet Haber 20.05.2022, 21:42
Diyanet, 2022 yılı hac organizasyonuna hazır

2022 yılı Hac organizasyonunda kafilelerde görev yapacak kadın irşat görevlilerine yönelik eğitim semineri 19 Mayıs 2022 tarihinde 287 personelin katılımıyla Ankara'da başladı. 

4 gün devam edecek eğitim seminerinde Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl hac farizasını yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a gidecek hacı adaylarının ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için kadın irşat görevlilerine, görev ve sorumluluklarının yanında organizasyonun işleyişi hakkında eğitimler veriyor.

Eğitim semineri Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Mehmet Fatih Karaca, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Demirhan, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma Erten, Umre ve Kudüs Ziyaretleri Daire Başkanı Muhammed Zeyd Özel, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Tuncay Altınışık ve alanında uzman personelin koordinasyonunda devam ediyor.

Başkanlık önümüzdeki günlerde kafile başkanlarına yönelik seminer düzenleneyecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (3)
Vahdettin GÜZEL Bağcılar İSTANBUL 2 ay önce
Hayırlı olsun Rabbim kolaylıklar nasip eylesin inşAllah
Niğmet Kezban KADI 2 ay önce
Cenab-ı Hak Hacca gıdebilmeyı ve layıkıyla görevimzi yerine getirebilmeyi cümlemize nasip eylesin..
Hoca 2 ay önce
Allah hayırlı mübarek eylesin