banner297

banner319

Bayram tatilinin ardından kalan 2 gün Kur'an kursları eğitime devam edecek mi?

banner265

Ramazan bayramına sayılı günler kala tatilin 9 güne çıkarılmasına ilişkin bir açıklama yapılmazken akıllara "Bayram tatilinin ardından kalan Perşembe ve Cuma günleri Kur'an Kurslarında eğitim devam edecek mi?" sorusu geldi.

Diyanet Haber 27.04.2022, 17:30
Bayram tatilinin ardından kalan 2 gün Kur'an kursları eğitime devam edecek mi?

2 Mayıs Pazartesi günü ilk günü idrak edilecek Ramazan bayramı 4 Mayıs Çarşamba günü sona erecek.

Memurlar 5 günlük bayram tatilinin haftasonlarıyla birlikte 9 gün olmasını beklerken yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

Kur'an Kurslarında eğitim devam edecek mi?

Diyanet işleri Başkanlığı Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi'nde başkanlıkça tespit edilen ve eğitim öğretim takviminde belirtilen tarihlerde kursların tatil edileceği açıklanmıştı. Ramazan bayramı münasebetiyle uygulama esaslarında 2-8 Mayıs 2022 tarihleri tatil olarak belirtilmişti.

Ancak tüm kamu ve kurum ve kuruluşlarında 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinde mesaiye devam edileceği için Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, konuyu tekrar değerlendirerek 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinde Kur’an kurslarında eğitime devam edilmesi yönünde karar aldı.

Başkanlık konuya ilişkin kararı il müftülüklerine gönderdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (6)
A.dm 3 hafta önce
İmam olarak tatil bekliyordum
M Güldüar 3 hafta önce
Hayırlı bayramlar dilerim
Büşra 3 hafta önce
Tabi zaten hoca ara tatil de yapmasın, 2 gün tatil de yapmasın, yıllık iznini de kullanamasın. Hoca robot çünkü.
Ahmet 3 hafta önce
Büşra hoca sen kuran öğretiyorsun Allah’ın kelamını okuyorsun iki gün daha fazla eğitim vereceksin diye dediğin şeylere bak eğer gerçekten zor geliyorsa istifa edin sizin yerinize Bu işi gönülden okutacak bir kamyon insan var zor geliyorsa bırakın kardeşim
Sahin 3 hafta önce
Görevden istifa et
Yerin boş kalmaz
OKU ! 3 hafta önce
Bülra kardeşe katılmıyorum.. iki gün fazla Kuran dersi verecek Allahın kelamını anlatacak… on ton laf söylüyor, bu iş meslek değil gönül işidir!