banner250

banner246

2019 Yılı İlçe Müftülüğü (Yedek) Atamaları

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 Yılı İlçe Müftülüğü Atamaları kapsamında yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olup yedekten kazanan adaylar arasından, 4. sınıf ilçe müftülüklerine atama yapacak.

Diyanet Haber 28.08.2019, 09:43
2019 Yılı İlçe Müftülüğü (Yedek) Atamaları
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, “2019 Yılı İlçe Müftülüğü (Yedek) Atamaları” ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Başkanlık resmi internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

İlçe Müftülüğü için 11.05.2019 tarihinde yapılan yazılı, 21-28.05.2019 tarihlerinde yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olup yedekten kazananların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1- Sınavda başarılı olan İlçe Müftüsü adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.

2-Adayların 26.08.2019 tarihinden itibaren 01.09.2019 tarihi saat 23.55’e kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

3-Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının aritmetik ortalamalarına göre yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

a) Yazılı sınav puanı yüksek olana,

b) Hizmet süresi fazla olana,

c) Doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

4-Adaylar 5 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.

5-Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların kanuni süresi içinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. İlçe Müftülüğü hakkından feragat ederek yurtdışındaki görevlerine devam etmek isteyenlerin, feragat dilekçelerini 04.09.2019 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermesi gerekmektedir.

6-Adayların atamaya esas olan 2019 yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 06.09.2019 tarihi saat 18.00’e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7-İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8-E-MAİL ADRESİ: atama1@diyanet.gov.tr

Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden yapılacaktır.

Yedek atama yapılacak 4. sınıf ilçe müftülükleri listesi için TIKLAYINIZ >>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?