15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde şehit edilen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ve tüm şehitler için Şehzadebaşı Camii'nde anma programı düzenlendi. 

AA
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 
banner80

Öğle namazı öncesi başlayan program, Şehzadebaşı Camii imam hatip ve müezzinleri tarafından sunulan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle açıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katıldığı programda, öğlen namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, namaz sonrası 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için dua etti.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve sela okunmasıyla son buldu. Program sonrasında vatandaşlara lokma ikram edildi. 

- Şehit İlhan Varank'ın kabri ziyaret edildi

Program kapsamında 15 Temmuz gecesi Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbeciler tarafından şehit edilen ve Şehzadebaşı Camisi'nin haziresine defnedilen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ağabeyi şehit Prof. Dr. İlhan Varank'ın kabri de ziyaret edilerek dualar okundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Alas
Mehmet Alas - 3 gün Önce

Diyanet işleri başkanlığımızın bu dönemde verdiği çaba ve gayreti yürekten kutluyorum.Elini degil gövdesini bu sinsi hain örgüte ksrşı taşın altına koymuştur.yolunuz yolumuzdur.Rabbim yardımcımiz olsun...selam ve dua ile

SIRADAKİ HABER