banner268

banner250

105 yaşındaki Fikriye Nine Mekke’de

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hac ibadetini yerine getirmek üzere Türkiye'den kutsal topraklara gelen en yaşlı hacı adayı Fikriye Çam ile bir araya geldi.

Diyanet Haber 06.08.2019, 12:02
105 yaşındaki Fikriye Nine Mekke’de
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hac ibadetini yerine getirmek üzere Mersin'den gelen, nüfus kayıtlarında 1 Temmuz 1922 doğumlu görünen ancak gerçek yaşı 105 olan Fikriye Çam ile Mekke'de bir araya geldi.

"Aşk olunca uzak diyarlar yakın oluyor"

Fikriye Nine ile bir süre sohbet eden Başkan Erbaş; "Bu yaşta teyzemizin, annemizin hac farizasını yerine getiriyor olmasından gerçekten çok mutlu oldum. Demek ki aşk olunca uzak diyarlar yakın oluyor, en zor ibadetlerden birisi olan hac ibadetini de yerine getirebiliyor insan. Bunun için aşk gerekiyor. Bu aşkın da annemizde olduğu ortaya çıkıyor. Allah kabul etsin. Cenab- ı Hakk herkese nasip etsin inşallah." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

2019 yılındaki en yaşlı hacı adayı Fikriye Çam ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dua ederek, kutsal topraklara gelmesine Erdoğan'ın vesile olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın sorusu üzerine kutsal topraklara ilk kez geldiğini ifade eden Fikriye Çam, tavaf ve say'ı zorlanmadan yaptığını kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?