Kutsal topraklardaki görevlerini tamamlayan hacılar, sabah saatlerinde Cidde’den İstanbul üzeri tarifeli uçakla Köln Havalimanı'na geldi.

Koln Hac Kafile Karsiama 7

Mübarek toprakları görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen hacılar, havalimanında gelen yolcu salonunda aileleri ve yakınları karşılarken duygusal anlar yaşandı. “Hac ibadetinin güzel geçtiğini, anlatılmaz yaşanır. Allah herkese nasip eylesin” diyerek duygularını paylaştı.

Koln Hac Kafile Karsiama 6

Karşılamada Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara tarafından hacılara gül takdim edildi.

Koln Hac Kafile Karsiama 4

Hoş geldiniz diyerek, hacıları karşılayan Kara, “Meşakkatli bir yolculuğun ardından hacılarımızı yoğun bir kalabalığın katılımıyla güllerle karşıladık. Hacılarımızın sevinç ve mutluluğuna şahit olduk. Hacılarımızın ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlamaları bizi mutlu etti. Hacılarımızın ibadetlerinin makbul, hacının mebrur olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Koln Hac Kafile Karsiama 3

Hacılar, ibadetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Köln’e dönmenin mutluluğunu yaşarken, kendilerini güllerle karşılayan Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara’ya da teşekkür ettiler.

Koln Hac Kafile Karsiama 1