banner203

banner250

DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi hizmet coğrafyasını genişletiyor

Köln'de genel merkezi bulunan DİTİB - Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU), Cenaze Fonu hizmetlerini koronavirüs salgınının en zorlu sürecinde büyük bir özveriyle kesintisiz olarak gerçekleştirdi.

DİTİB 29.12.2020, 21:17
DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi hizmet coğrafyasını genişletiyor
© Diyanet Haber

ZSU Cenaze nakil hizmetlerini Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya ve Batı Trakya Müslümanlarına sunmaya başlıyor.

Cenaze hizmeti Batı Trakya Türklerine de sunulacak

DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU), Batı Trakya Türkleri Federasyonu (ABTTF) ile yaptığı devir anlaşmasıyla mevcut üyelerine cenaze hizmeti sunacak. 

Federasyonun mevcut üyelerinin ZSU’ya devredilmesine ilişkin protokol imzalandı. Düzenlenen imza törenine; ZSU başkanı Ali Özdemir, ikinci başkan İrfan Saral, yönetim kurulu üyeleri Gürcan Mert, Hasan Dinç ve Alaattin Salçık ile ABTTF başkanı Halit Habipoğlu, başkan yardımcıları Sami Yusuf ve Mustafa Kasap katıldı.

DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi, hizmet sunduğu coğrafyayı genişletmeye, Müslüman din kardeşlerine sahip çıkmaya ve dayanışma ruhunu yaşatmaya devam edeceğine vurgu yapan başkan Özdemir, imkanlar ölçüsünde Balkanlar ve Doğu Avrupa ile birlikte başta Azerbaycan olmak üzere  Suriye, Irak gibi İslam ülkelerine de hizmetleri genişletmek istediklerini söyledi.

Vazifemizi en güzel bir şekilde yerine getireceğiz

ZSU Cenaze Fonu sahasında en büyük cenaze nakil ve defin hizmeti veren kuruluş olduğunu ifade eden Özdemir, Batı Trakya Türkleri dışında aynı zamanda Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya kökenli Müslümanlara da cenaze hizmeti sunulacağını kaydetti.

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren ABTTF’de kayıdı olmayan Batı Trakya Türklerinin de ZSU Cenaze Fonu’na kayıt yaptırabileceklerini belirten Özemir, “1997 tarihinde DİTİB-Sosyal Dayanışma Merkezi Derneği kamu yararı doğrultusunda kurulmuş olup, tüzüğü gereğince dini ve sosyal hizmetler vermektedir. Bu sorumluluk bilinci ile kaliteli ve nitelikli hizmetlerle vazifemizi en güzel bir şekilde yerine getirmeye çalışacağız“ dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Mehmet Fatih 10 ay önce
Yeni hizmet ile ilgili Almanca bröşer veya reklam yapılacakmı
Süreyyamengi... 10 ay önce
ALLAH CELLE CELÂLUHU RAZİ OLSUN...
Milletçe Memnuniyetlerimizi Sunarız...
Burası Güvenilir İSLÂM...İNSANLIĞA Hizmet Eden Doğru Adres...ELHAMDULİLLAH...
Her Zaman Daha İyi İcaat Ve Projelerimiz Olsun İnşaÂLLAH...
Mustafa Sülü 10 ay önce
Ditib tüm müslümanlara hizmet veriyor,Cenaze hizmeti ise ayrı bir öneme haizdir.Soydaşlarımıza ve yönü Türkiye’ye olan kardeşlerimizede hizmetin sunulması çok anlamlıdır.Herkese teşekkür ederim Allah razı olsun.
EMRAH ÇAYIR 10 ay önce
MaşaAllah rabbim devletimize milletimize zeval vermesin AMİNNNNNNN AMİNNNNNNN AMİNNNNNNN inşaAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?