banner250

banner246

Bayramda camilere hakaret içerikli mektup gönderildi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Münih ve Duisburg şehirlerindeki üç cami derneğine, üzerinde domuz fotoğrafı bulunan ve hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

DİTİB 26.05.2020, 18:31
Bayramda camilere hakaret içerikli mektup gönderildi
© Diyanet Haber

Ramazan bayramın birinci günü Münih DİTİB Merkez Camii’ne, ikinci günü Duisburg DİTİB Muradiye Camii’ne, üçüncü günü de Duisburg DİTİB Merkez Camii’ne posta yoluyla İslam dinine ve değerlerine yönelik ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

Posta yoluyla gönderilen benzer mektupların Münih şehrinden gönderildiği ve adresinin sahte olduğu tahmin ediliyor.
 

Duisburg DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Yusuf Aydın ve Duisburg DİTİB Muradiye Camii dernek başkanı Ramazan Ceylan, camilerine gönderilen mektupları yerel yetkililerle paylaştıklarını söyledi. Yaşanılan pandemi sürecinde hakaret içerikli mektupların cami derneklerine ikinci kez gönderilmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade eden başkanlar, süreç içerisinde cami dernekleri olarak toplumsal ve sosyal sorumluluk bilinciyle bilhassa faaliyet gösterdikleri şehirlere katkı sunduklarını belirterek, faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesi talebinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Mehmet çevik 1 yıl önce
Bu konuda kim hangi kurum ne önlem almayı düşünüyor ve ne yapılacak???
Aydın Gençtog 1 yıl önce
Başka camilerede gönderilen mektuplar var
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?