Dortmund Bölgesi DİTİB Cami dernekler koordinatörü Hacer Yılmaz’ın öncülüğünde DİTİB Essen Eyalet Bölge Kadın Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Dortmund Bölge Sorumlusu Kıymet Aktaş, Dortmund Osman Gazi Camii Kadınlar Kolu Başkanı Nurten Ateş ve Selimiye Camii Kadınlar Kolu Başkanı Nazlı Erduran’dan oluşan heyet, bayramın birinci günü şehirde hizmet veren AWO Dortmund huzurevini ziyaret etti.

Dortmund 2

Bayramların gönül alma günleri olduğunu, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma duygularının geliştiğini belirten heyet, bu duygularını huzurevi sakinleri ile paylaştı.

Ramazan Bayramı münasebetiyle gerçekleştirilen bu anlamlı ziyarette duygulu anlar yaşandı. Huzurevi sakinleri 'Aaa, ne güzel yine geldiniz' diyerek karşıladı.

Sıcak ve samimi ortamda yapılan sohbetin ardından, DİTİB heyeti huzurevi sakinlerine sağlık, sıhhat diledi ve günün anısına çiçek ile bayrama özel hazırlanan hediyelerin takdiminden sonra huzurevinden ayrıldı.

Huzurevi sakinleri böylesi özel günde yapılan ziyaretten çok mutlu olduklarını belirterek, DİTİB kadınlar kolu heyetine teşekkür etti.

Dortmund Bölgesi DİTİB Cami dernekleri koordinatörü Hacer Yılmaz, yapılan huzurevi ziyaretinden duydukları memnuniyetlerini dile getirdi. Yılmaz, ziyaretin hem çalışan personeli hem de huzurevi sakinlerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Dortmund 1

Huzurevi yöneticilerine imkân sağladığı için teşekkür eden Yılmaz, “Her yıl gerçekleştirdiğimiz ziyarette bu kez odaya girdiğimizde, 'Aaa, ne güzel yine geldiniz' diyerek karşıladık. Çok mutluluk vericiydi. Mutlulukları hem ses tonlarından hem de gözlerinden okunuyordu. Onların mutlu olması bizi de çok mutlu etti. Hissettiğimiz haz ve sevinç tarifsizdi, bambaşka bir duyguydu. Bizleri sevinçle ve gülerek karşıladılar. Bu ziyaretlerimizi her yıl sürdüreceğiz. Huzurevi sakinlerini yalnız bırakmamamız gerektiğini, onların yanında olmamız gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Editör: Avrupa Haber Merkezi