banner250

banner203

Yaz Kur'an Kurslarında uzaktan eğitim meyvelerini verdi

Koronavirüs (covid-19) salgını sürecinde, Diyanet'in özellikle yaz Kur'an kursu döneminde çocuklara yönelik hazırladığı uzaktan eğitim programları meyvelerini verdi.

Dini Haberler 10.09.2020, 22:09
Yaz Kur'an Kurslarında uzaktan eğitim meyvelerini verdi
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs (covid-19) salgını sürecinde okullarla birlikte Kur'an Kurslarında da yüz yüze eğitime ara verilmişti.

- Çocuklardan Diyanet'e teşekkür

Diyanet İşleri Başkanlığı, her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kurslarını, bu yıl salgın nedeniyle Diyanet TV üzerinden gerçekleştirdi.

Altı hafta süren "Kur'an Öğreniyorum" programıyla Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrenen çocuklar gönderdikleri videolarla Diyanet'e teşekkür etti. Kur'an okudukları videoları Diyanet TV'ye gönderen çocuklar, programın sunucusu ve Kur'an Kursu Öğreticisi Fikret Cömert hocalarından tam not aldı.

Çocuklardan ve anne-babalarından gelen yoğun ilgi üzerine "Kur'an Öğreniyorum" programı tekrarlarıyla birlikte hafta içi her gün saat 17.00'de Diyanet TV’de.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Ağadayı 11 ay önce
Arap alfabesi yerine Kuran alfabesi söyletilse idi daha güzel olacaktı
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?