banner203

banner218

Ülkenin her yanını gül kokusu sardı

Diyanet İşleri Başkanlığınca İstanbul’da düzenlenen ‘2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’ ile başlayan etkinlikler, 81 il ve ilçe müftülükleri koordinesinde tüm yurda yayıldı.

Dini Haberler 11.11.2019, 15:43
Ülkenin her yanını gül kokusu sardı
© Diyanet Haber

Elazığ Müftülüğü vatandaşlara gül şerbeti ikram etti

Elazığ İl Müftülüğünce düzenlenen ‘2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftasıetkinlikleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara gül şerbeti ikramı ile başladı.

Vatandaşlara gül şerbeti ikram eden İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Mevlid-i Nebi Haftası’nın önemine dikkat çekerek; “Halkımıza gül kokulu Peygamberimizin anısına gül şerbeti ikram ettik ve böylelikle başlangıcı yapmış olduk.” dedi.

- Bu dünyadaki en büyük hedefiniz ahlaklı bir genç olabilmektir

Kayseri Müftülüğünce organize edilen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Hz. Peygamber ve Aile’ konulu konferans veren İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, öğrencilere; “Bu dünyadaki en büyük hedefiniz ahlaklı bir genç olabilmektir.” dedi.

Tokat Müftülüğü personelinden kan bağışı

Tokat İl Müftülüğü personeli ise Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Tokat Valiliği himayesinde yürütülen kan bağışı kampanyasına destek olarak kan bağışında bulundu.

Üniversite öğrencileri sabah namazında buluştu

Diyarbakır Müftülüğü ‘Mevlid-i Nebi Haftası Sabah Namazı Buluşması’ düzenledi.

Ulu Cami’de icra edilen programa Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı kız ve erkek yurtlarında kalan öğrenciler katıldı.

Mevlid-İ Nebi Paneli

Çanakkale İl Müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Panelin ardından ‘Kutsal Emanetler ve Hat Sergisi’ açılışı yapıldı.

KYK öğrencilerine konferans

Hatay İl Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencilerini de unutmadı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Hatay’da ayrıca Reyhanlı Halk Eğitim Konferans Salonu, Antakya Kültür Merkezi, Erzin İmam Hatip Ortaokulu ve Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans programları tertip edildi.

Konya İl Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerini Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Hz. Peygamber ve Aile” temalı açılış programı ve paneli ile başlattı.

Osmaniye’de ise Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde kadınlara özel düzenlenen, “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans ile başladı.

Engellilere yönelik Tasavvuf Müziği Konseri

Tekirdağ İl Müftülüğü ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ münasebetiyle engelli vatandaşlara yönelik Tasavvuf Müziği Konseri düzenledi.

Van İl Müftülüğünce Tarım İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansta konuşan İl Müftüsü Ömer Keskin; “Amacımız Peygamber Efendimizin sünneti seniyyesini günümüz dünyasıyla buluşturmak, onun rahmet mesajlarını zihin ve gönüllere ulaştırmaktır.” dedi.

Yozgat’ta ise Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri, İl Müftülüğünce Bilal Şahin Külliyesi’nde kadınlara yönelik düzenlenen programla başladı.

- Allah’ın en çok hoşlandığı yer camiler, huzurun kaynağı ise ailedir

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Hakkari Müftülüğünce düzenlenen “Hz. Peygamber ve Aile” temalı konferansta konuşan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Acar, “Huzurun iki kaynağı vardır; bunlardan biri cami, öteki ailedir. Allah’ın en çok hoşlandığı yer camiler, huzurun kaynağı ise ailedir. Ama günümüzde ikisini de kaybettik. Büyük kubbeli süslü camiler yaptık ama ibadet ve duadan uzaklaştık. Aile huzurunu sokaklarda arar olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (0)