banner250

banner246

“Temel Aile Bilinci Eğitimi” seminerleri sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında ülke genelinde seminerler düzenleniyor.

Dini Haberler 22.01.2020, 10:37
“Temel Aile Bilinci Eğitimi” seminerleri sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan “Temel Aile Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında, ülke genelinde din görevlilerine yönelik seminerler düzenleniyor.

Giresun

Giresun Espiye İlçe Müftülüğünce düzenlenen Temel Aile Bilinci Eğitimi Semineri’ne, imam hatip ve müezzin kayyımlar katıldı.

İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün boyunca devam eden seminer, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından verildi.

Seminerde; Kur’an ve sünnet ışığında aileyle ilgili temel ahlaki ilkelerin kazandırılması, ailem ve ben, ailemde bir çocuk var, ailemde bir genç var, ailemde bir yaşlı var, ailemde bir engelli var, akrabalarım var, ailenin iletişim dili, teknolojiyi bilinçli kullanıyorum, ailemi bağımlılıktan koruyorum, ailemde merhamet istiyorum, ailem dağılmasın, ailede iffet ve mahremiyet, ailede şiddetin önlenmesi, aileyi tehdit eden riskler ve ailenin güçlendirilmesi, aile içi iletişimin önemi ve bu iletişimin güçlendirilmesine yönelik farkındalığın artırılması konuları işlendi.

Seminerin faydalı olduğunu belirten İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, seminerin iki aşamadan oluştuğunu, ilk aşamada imam hatip ve müezzin kayyımlara verilen seminerlerde sunulan bilgilerin, ikinci aşamada onların eliyle cami cemaatine aktarılacağını kaydetti.

Din görevlilerinin toplumun en ücra köşelerine kadar ulaşabilme imkânına sahip olduğuna dikkati çeken Müftü Koçak, din görevlilerinin kendileri ve ailelerinden başlayarak toplumun bütün kesimlerine temel aile bilincini ulaştırmalarının hedeflendiğini söyledi.

Kayseri

Aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında düzenlenen seminerlerin bir diğer adresi Kayseri oldu.

Kayseri Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda Melikgazi İlçe Müftülüğü bünyesinde görevli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerine yönelik “Temel Aile Bilinci Eğitimi” semineri düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayı içerisinde Kocasinan İlçe Müftülüğü personeline yönelik düzenlenen seminerlerin, önümüzdeki günlerde 16 İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan tüm personele düzenlenmesi planlanıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?