banner203

banner250

TDV köy okullarında öğrencilerin yüzünü güldürdü

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV), Bingöl'de "Kardeşlik Yılı Projesi" kapsamında köylerdeki 1200 öğrenciye bot, mont ve giyim desteğinde bulunuldu.

Dini Haberler 02.03.2021, 19:06
TDV köy okullarında öğrencilerin yüzünü güldürdü
© AA

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kardeş il olarak belirlenen İzmir ve Sakarya müftülüklerince köylerdeki öğrencilere verilmek üzere 7 bin parça giysi gönderildi.

Malzemeler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte belirlenen 40 köy okulundaki 1200 öğrenciye TDV Bingöl Şubesi ekiplerince ulaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bingöl İl Müftüsü Ahmet Süzen, yardım malzemelerinin çocuklara ulaştırılmasına vesile olan İzmir ve Sakarya İl müftülüklerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, "Elimizden geldiğince ihtiyaç sahibi kişileri imkanlar ölçüsünde gözetmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (1)
Semra türkay 7 ay önce
Zekat konusunu çok güzel bir şekilde gündeme getirmek gerekir televizyonlardaysa anlatılsın insanlara açıkça zekat vermeleri için bir takım programlar yapılsın bütün kanallarda su pandemi den dolayı yardımlaşmanın önemini açıklayıp zekat için varlıklı zenginlerimizi televizyonlarda zekâtlarının dağıtmaya teşvik edilmeli diye dusunuyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?