banner203

banner250

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yarı finali yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle çocuklar arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın yarı finali Dİyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla yapıldı.

Dini Haberler 22.09.2020, 21:32
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yarı finali yapıldı
© Diyanet Haber

“10-13 yaş arası kız çocuklar”, “10-13 yaş arası erkek çocuklar” ve “14-18 yaş arası erkek çocuklar” olmak üzere üç kategoride çocuklar arasında düzenlenen ve online olarak devam eden yarışmanın yarı finaline katılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yarışmayı düzenleyen TDV yetkililerini tebrik etti, katılımcılara başarılar diledi.

Yarışmaya İzmir Karabağlar’dan katılan Enes Yüksel’in Kur’an-ı Kerim tilavetini de dinleyen Başkan Erbaş, “Cenab-ı Hak, ömrünüzün sonuna kadar Kur’an’a hizmet etmeyi nasip eylesin. Allah hafızlığını mübarek eylesin, nice güzel hizmetlere vesile eylesin inşallah” dedi.

Ön elemeleri tamamlanan ve yarı final müsabakaları devam eden yarışmada, her gruptan yirmi öğrenci yarışıyor. Yarışmacılar, TDV Genel Merkezi’nde bulunan jüri karşısında, bulundukları il, ilçe müftülüklerinden online olarak tilavetlerini ifa ediyorlar.

Yarışmanın finali 28-29-30 Eylül'de yapılacak.

banner242
Yorumlar (1)
Ahmet kalayci 1 yıl önce
Bdr ci almiyormu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?