banner250

banner246

İslam'a karşı üretilen "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık" tüm yönleriyle ele alınacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi ve SETA Vakfı iş birliğinde "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam" temasıyla "Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu" düzenlenecek.

Dini Haberler 22.05.2021, 20:05
İslam'a karşı üretilen "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık" tüm yönleriyle ele alınacak

25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde; "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam" temasıyla Ankara’da düzenlenecek sempozyumda, İslam düşmanlığı medya boyutuyla ele alınacak.

"İslamofobiyle Mücadelenin Kurumsallaşması", "Algılanan İslamofobi", "Medya ve İslamofobi" başlıklı konuların ele alınacağı sempozyumda, medya kuruluşlarından konuşmacılar yer alacak.

Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması beklenen sempozyumda 113 bilimsel bildiri sunulacak.

Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nin ev sahipli yapacağı "Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu"nda "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam" konuları tüm boyutlarıyla ele alınacak. 

25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyumda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da oturumlarda konuşma gerçekleştirecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Abdullah 1 ay önce
Geç kalınmış bir hizmet. O kadar çok konular var ki ilmî zeminde işlenecek... İnşAllah vaizlerin de istifadesine sunulur. Kürsüde konuşurken bu konuların işlenmesi halinde halkımız bilinçlenir.
Rabia Fevzioğlu 1 ay önce
Yorumumu yazıyorum bu da şaka gibi gitmiyot
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?