banner250

banner246

Erbaş: Göremeyene göz, konuşamayana dil, işitemeyene kulak olmak ne yüce bir bahtiyarlıktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" nedeniyle, Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan engelli personele ve engelli vatandaşlara yönelik çalışmaları koordine eden il engelli koordinatörlerine mektup gönderdi.

Dini Haberler 11.05.2020, 16:35
Erbaş: Göremeyene göz, konuşamayana dil, işitemeyene kulak olmak ne yüce bir bahtiyarlıktır
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan engelli personele ve illerde engelli vatandaşlara yönelik çalışmaları koordine eden engelli koordinatörlerine birer mektup gönderdi.

Mektubuna engelli vatandaşların Ramazanını tebrik ederek başlayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "insanın ilahi hitaba muhatap oluşunun, onu seçkin ve saygıdeğer kıldığını" belirterek, engellilere ve ailelerine huzurlu ve bereketli bir ömür dileğinde bulundu.

Öte yandan sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunan Erbaş, tüm engellilerin haftasını kutladı.

Kişisel sosyal medya hesaplarında yer alan paylaşımında engelli olmanın bir eksiklik, sağlıklı olmanın da bir üstünlük olmadığına dikkati çeken Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

"Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim, dünya hayatının gelip geçici olduğunu ve çeşitli imtihanlarla insanın sınanacağını bildirmektedir. Engelli olmak bir eksiklik ve kusur olmadığı gibi, sağlıklı olmak da bir üstünlük vesilesi değildir. Önemli olan insanın bütün imkanlarını içinden geçtiği bu zorlu imtihanı kazanabilmek için seferber etmesidir. Sorumluluk bilinciyle, şükür, sabır, metanet, ümit ve güzel ahlak ekseninde bir hayat sürmesidir."

- Göremeyene göz, konuşamayana dil, işitemeyene kulak olmak ne yüce bir bahtiyarlıktır

Başkan Erbaş, ayrıca illerde engelli vatandaşlara yönelik çalışmaları koordine eden personele de bir mektup gönderdi.

Mektubunda il engelli koordinatörlerine yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Erbaş, şu ifadelere yer verdi:

"Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülkemizin her bir noktasındaki vatandaşımıza ve toplumumuzun tüm kesimlerine din hizmeti götürdüklerini Hizmet götürülen kesimler içerisinde engelli vatandaşlarımız oldukça ayrıcalıklı bir yer tutmaktadır. Zira bir insanın, hele de özellikli bir durumda olanın kalbine bir damla sevinç koymaktan daha güzel ne olabilir. İşitme, görme, ortopedik ya da zihinsel tüm engel gruplarına ve ailelerine Yüce Dinimizin rahmet mesajlarını ulaştırmak, göremeyene göz, konuşamayana dil, işitemeyene kulak olmak ne yüce bir bahtiyarlıktır. Bu özel insanları din hizmetlerine, din eğitimine, dini yayınlara ulaştırmak için gayret göstermek ne büyük bir şereftir. Halkımızın bu konudaki duyarlılığını artırmaya çalışmak, tüm çalışma arkadaşlarımızı bu hayırlı işlere teşvik etmek ne tarifsiz bir onurdur. Bu ulvi hizmetlere talip olan siz değerli İl Engelli Koordinatörlerimize 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, size ve ailenize sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir ömür dilerim."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
Ahmet 15 1 yıl önce
Yuteklerde ve vicdanlarda engel olmasin sonra bu engel kalbe imanin yerlesmesinede engel olur acaba iman ve vicdan sahibi olduklarını iddaa edenler Allaha hesabi da düşünürlerimi merak ediyorum
Betül pekçetin 1 yıl önce
Diyanet işleri başkanını ve bu görevde bulunanlardan razıyım Rabbim de razı olsun,faaliyetlerini her daim artırsın
Süreyyamengi... 1 yıl önce
Yurekler engelli olmasın;!!!
Onlar özel güzel insandırlar...
Her derdin devasi Sevgi...Dua...Şefkattır bunlari yapanlara Es-Selam olsun...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?