banner331

banner319

Erbaş: Bize iftira atanlardan özür bekleme hakkımız var

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı. Erbaş, 'Cibuti'ye giderken uçak kiraladınız mı?' sorusu üzerine, yanlış bilgilerden yola çıkarak Diyanet İşleri Başkanlığına iftira atanların, kendilerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

Diyanet Haber 27.12.2019, 22:47
Erbaş: Bize iftira atanlardan özür bekleme hakkımız var
© Diyanet Haber

- Cibuti'ye tarifeli uçakla gittim

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Veyis Ateş'in; "Cibuti'ye giderken özel uçak kiraladınız mı?" şeklindeki sorusuna; "Hayır asla öyle bir uçak kiralama olayı olmadı. 29 Kasım Cuma günü caminin açılışını yaptık. Ondan zannediyorum 3-4 gün önce Meclis Başkanımız (Prof. Dr. Mustafa Şentop), bazı milletvekilleri ile birlikte Afrika Parlementerler Toplantısı için Cibuti'ye gitmişler. Biz de Meclis Başkanımız ve parlementerlerimiz oradayken, ikinci bir iş olmasın diye aynı güne denk getirdik. Ben cuma sabahı Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağına bindim ve altı saat sonra sabah namazı çıkmak üzereyken Cibuti'ye ulaştım. O gün açılışımızı yaptık. Tarifeli uçakla gittim. Meclis Başkanımızın, daha önce Afrika Parlementerler Zirvesi için gitmiş olduğu, zannediyorum Cumhurbaşkanlığı'ndan bir uçak ile onlarla birlikte geri döndüm. Bir de heyet olarak gitmedik, sadece ben ve yanımda iki kişiyle birlikte gittim. Yani Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bir heyet filan da gitmedi." şeklinde yanıt verdi.

- Diyanet'e iftira atan ve yalan haber yapanlar özür dilemeli

Başkan Erbaş, yapılan iftira ve yalan haberlerle ilgili, haberi yapanlardan bir özür gelmediğini belirterek, "Önce şunu söyleyeyim; bu tür haberlerde, yanlış yapılabilir ama bu yanlışı yapanlar hatta yalan ve iftira yapanlardan insan bir özür bekliyor, bir ay geçti hala bu özür gelmedi. Bu yalan ve iftirayı Diyanet İşleri Başkanlığına atanlardan tabiki bir özür bekleme hakkımız var, hala bir özür gelmedi. Kim yapmışsa onlardan bu özrü bekliyorum." dedi. 

İşte Başkan Erbaş'ın o ifadeleri:

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (6)
H ramadan 1 yıl önce
Papa dunyayı yönetiyor, musluman cocuklarını katlettırıyor, altın tahtta oturuyor! Özel uçağıyla heryere gudıyor, kimse onu yargılamıyor, hatta aşırı saygı duyuyor! Bızde olduk battık ımamlarla uğrasmak ondan nefret etmek ettırmek, bu nasıl zıhnıyet yarabbım!
Muhammet bilir 3 yıl önce
Yalan haber konusunda bir yaptırım olmalı Bu konuda mecliste yasama çalışması için vekillerimizden bir şeyler bekliyorum. ..
Adsız 3 yıl önce
Münafıkların işi
Mustafa Ali 3 yıl önce
Aynen öyledir başkanım.
İsmail Hakkı Saricaoğlu 3 yıl önce
Sayın Başkanım bu funafiklar adalet önünde hesap vermelidir personeliniz olarak maddi ve manevi olarak yardıma her daim hazırım Saygılarımla
Kasım Özbek 3 yıl önce
Tarifeli uçakla gidecek naif bir insana yapilan iftira ve gözbebegimiz diyanet hakkında yalan haber yapanları kınamıyorum bile. Değmez..